“Донецькі” на Черкащині втратили право вибору

01 вересня 2015, 08:16

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/8/28/podrobnosti-za-2015-08-28-2000_9fd2b52370301e2461f3ef3dd875b1ef.mp4

Переселенці зі сходу України, які не оформили постійну прописку, за законом не мають права голосу під час виборів, інформують Подробности.

Життя з нуля і без права вибору. Ця сувора реальність для більше мільйона переселенців зі сходу України. Після початку війни люди бігли, залишаючи на окупованій території будинку, бізнес і часом все нажите майно. На цьому втрати не закінчилися.

Керамічні тарілочки, попільнички, чашки Ірина робить своїми руками. Їхня сім'я зі Слов'янська. Займалися бізнесом з виробництва посуду, виховували двох дітей. Але коли снаряди зруйнували їхній будинок, були змушені тікати. Уже півтора року живуть у селі Боровиця Чигиринського району.

Їхнє життя поступово входить в нормальне русло. У Боровиці взяли будинок під виплату і намагаються відродити сімейний бізнес. Сергій показує обладнання, яке нещодавно перевіз вже в новий будинок.

– Виживає тільки за рахунок надії на краще майбутнє. І що Україна все таки в Європу прагне в тому, що краще, а не що гірше.

Сергій скаржиться: щоб твердо стати на ноги, катастрофічно не вистачає коштів. Щоб розпочати бізнес, планували продати напівзруйнований будинок в Слов'янську, але його ніхто не купує.

– Дуже добре облаштувалися. От у нас у дворі і виноград є, і сливи є. Добре.

Тетяна, сусідка Сергія та Ірини, відкривати новий бізнес Боровиці поки не ризикує. З чоловіком і двома доньками рік тому вони бігли з Дебальцевого. Там залишився і будинок, і торгові намети. Житло в селі вони орендують. Жінка зізнається: жити в статусі переселенця не комфортно. На майбутніх місцевих виборах Тетяна навіть не зможе проголосувати.

"Ми вже так звикли, ми вже відчуваємо, як себе вдома ми ж вже теж живемо і теж хочемо своє право голосу висловлювати", – розповідає переселенка зі сходу Тетяна.

"Ми коли переїжджали – сподівалися, що там швиденько все закінчиться. Ми два місяці каталися і бомжували", – розповідає переселенка.

А це сусіднє з Боровицею село Тіньки. Тут живе 23 сім'ї переселенців зі сходу. Частина з них уже купили будинки, освоїлися і навіть оформили постійну прописку.

Але у деяких прописка тимчасова. Сільський голова обурений: відбирати у них право голосу – несправедливо.

"Все потроху працюють. Хто приїхав сюди, вони якусь лепту вносили. Фактично всі вони стали на біржу праці. Вони наводили порядок по території – це люди працьовиті, вони влилися в наше село", – розповідає сільський голова села Тіньки Віктор Харченко.

Сім'я Ірини після переїзду офіційно влилася в життя Боровиці, відразу оформили постійну прописку. На новому місці для них це будуть вже другі вибори. Перші були президентські в травні минулого року.

"Уже не відчуваємо себе переселенцями, вже відчуваю як ніби тут народилася. Звичайно, буду голосувати за тих, хто допомагає таким, як я і просто нужденним. А нужденних багато", – розповідає переселенка Ірина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору