До Черкаської міськради – через «Фіксики»?

22 жовтня 2015, 12:55

3DB8B58C-91E0-46A2-AC67-E13DFD5DC5C5_w640_r1_s

Черкаси – одне із найскладніших міст України за організацією місцевих виборів, констатували у Центрвиборчкомі. У місті стався скандал, схожий із ситуацією навколо реєстрації-нереєстрації у Харкові народного депутата Михайла Добкіна. У Черкасах претензії виникли до «Партії вільних демократів» чинного мера Сергія Одарича. Зрештою ПВД залишать у бюлетенях. А політтехнологічний тренд черкаських виборів – дитячі свята у дворах із героями мультфільму «Фіксики», інформує Радіо Свобода.

Уже кілька тижнів у Черкасах вирують виборчі пристрасті. А почалися вони із відмови міської виборчої комісії, через виявлені неточності у наданих автобіографіях, реєструвати кандидатами в депутати 12-ох членів «Партії вільних демократів», очолюваної чинним мером Сергієм Одаричем. Згодом, попри рішення судів та постанову Центрвиборчкому, міська виборча комісія взагалі зняла з виборів не лише всіх «вільних демократів», а й самого Одарича як кандидата в мери.

«Те, що кожного разу комісія на чолі з юристом фактично знаходили нові підстави для відмови в реєстрації, вже ні в кого не викликає сумнівів в тому, що це було умисно зроблено, що це була розроблена зі сторони схема, яка реалізовувалася. Говорити про помилки можливо, коли це один-два рази. Але коли це п’ять разів поспіль, то це вже очевидно система», – стверджував у коментарі представник «Партії вільних демократів» Микола Кудрявцев.

14 жовтня, через (цитую) «систематичні порушення» ЦВК розпустив Черкаську міську виборчу комісію. І дав партіям кілька днів, аби ті запропонували кандидатури до нової ТВК.

Зі свого боку юрист попереднього і нового складів ТВК Людмила Бордунос у коментарі Радіо Свобода категорично відкинула звинувачення представників «Партії вільних демократів». Людмила Бордунос також наголосила, що 12-ох представників «ПВД» не зареєстрували не внаслідок умислу, а через ту саму причину, якою ЦВК аргументувала відмову в реєстрації кандидатом у депутати Харківської облради, народному депутатові Михайлу Добкіну. Тобто, через виявлені неточності в автобіографії.

«ЦВК зайняла таку саму позицію по Добкіну і їхнє рішення встояло. Тобто, така у нас в Україні двозначна норма закону», – стверджує юрист ТВК.

Новий склад ТВК повернув у виборчі перегони «вільних демократів» та Сергія Одарича як претендента на крісло очільника міста. І навіть зареєстрував 12-ох кандидатів від «ПВД». Однак усе це відбулося із другої спроби – після ротації в уже новому складі ТВК та чергової постанови ЦВК.

Як зауважив голова обласного осередку Комітету виборців України Максим Михлик, члени нової ТВК не пройшли необхідне навчання, яке організовував Центрвиборчком для всіх комісій. А новий закон про місцеві вибори є складним і має багато нюансів, тож експерт не виключає, що це вплине на підбиття підсумків голосування.

«Тут проблема не тільки в тому, що кандидати будуть незадоволені результатами, а й комісія сама може заплутатися на етапі технічних підрахунків. Почнеться затягування процесу, елементарна фізична втома людей, які не зможуть два чи три дні бути на ногах. Почнуться суди і тому процес виборів – саме встановлення результатів у Черкасах, може затягнутися», – прогнозує він.

«Фіксики» на дитячих святах у дворах - мейнстрім черкаської агітації

А поки увага громадськості прикута до організації виборів, кандидати у депутати до Черкаської міськради активізують передвиборчу агітацію. Спостерігачі зауважують, що політтехнологічний тренд цьогорічних виборів – дитячі свята у дворах із героями мультфільму «Фіксики». Хоча не нехтують кандидати і польовою кашею, футбольними турнірами, парканчиками і дитячими майданчиками.

«Ці «Фіксики» вже навіть плутають імена кандидатів – ім’я-прізвище пам’ятають, а по-батькові один одного перепитують. У міліції таку версію висувають, що це роблять для того, що вони ж не виборцям надають послуги, бо ж діти не є виборцями. Було таке, що каву роздавали – і це нове. Бо пам’ятаю, як пиріжки колись роздавали, кашу традиційно. А це каву. Для діток свято – футбольний турнір, а поруч стоїть кавомобіль, безкоштовно кава-чай», – говорить координатор виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» на Черкащині Захар Колісніченко.

Зрештою, у Черкасах кандидати в рази активніше проводять виборчу кампанію, ніж загалом по області, констатують експерти. Хоча тенденції спільні: скрізь активно організовують свята, використовують в кампанії друковану агітацію та засоби масової інформації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору