Для наших студентів доброчинна діяльність стала справою всього життя, – ректор ЧНУ

09 вересня 2015, 18:23
Ректор Олександр Черевко та члени студради відвезли благодійну допомогу у Лисичанськ

Ректор Олександр Черевко та члени студради відвезли благодійну допомогу у Лисичанськ. Фото прес-служба ЧНУ

“Тому, хто не збагнув науку добра, всяка інша наука приносить лише шкоду”, – казав видатний філософ епохи Відродження Мішель Монтень. Цю істину студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького викладають не лише на лекціях, а й у повсякденному житті, роблячи разом із ними безліч добрих справ. Про благодійництво в університеті розповідає ректор Олександр Черевко.

– Олександре Володимировичу, студенти університету захищають Україну і на передовій, і допомагають із тилу. Які благодійні акції на підтримку армії запам’яталися особисто Вам?

– Яскравою подією торік був баскетбольний матч між університетською командою та «Черкаськими мавпами». Кошти, зібрані від продажу квитків, та пожертви гостей були витрачені на допомогу військовим. Але не завжди благодійництво носить характер масштабних акцій. Університетською громадою зібрано більше 200 тисяч гривень, із них 150 тисяч спрямовано на допомогу бійцям української армії. На 50 тисяч гривень придбали тепловізор для випускника університету, бійця 95-ї аеромобільної бригади. До Дня Святого Валентина збирали для військових солодощі, писали листи, робили власноруч креативні листівки. Активісти плетуть маскувальні сітки, формують продуктові набори для солдат, виготовляють сухі борщі, допомагають волонтерським організаціям міста, здають кров. Збираємо кошти на благодійних аукціонах та ярмарках. Минулої зими викладачі на такому аукціоні виставляли цікаві лоти. Розігрувалися книги, рідкісні монети, вироби hand maid, зимова риболовля з викладачем, викладацький борщ і навіть катання з ректором на лижах.

– Торік Ви разом зі студентською радою їздили до Лисичанська, брали участь у відкритті відремонтованої за сприяння черкаського губернатора школи. Тоді ж домовилися про співпрацю. Продовжуєте допомагати школі?

– Так, ми підтримуємо контакти з Лисичанською школою №24. Голова студентської ради університету Василь Дунаєвский побував там уже кілька разів. Підтримуватимемо зв’язки і надалі. Адже українцям, що живуть на сході, важливо відчувати, що ми разом, що ми завжди готові прийти на допомогу.

– Університет постійно – серед організаторів благодійних ініціатив. От і цього літа взяли участь у концерті на підтримку випускниці Люди Стягайло. Які ще напрямки доброчинності поширені?

– Наші студенти, викладачі та випускники небайдужі до людського лиха, відгукуються на всі доброчинні ініціативи і самі ініціюють подібні акції. Допомагають тим, хто цього потребує. А допомога онкохворим дітям переросла у справжній волонтерських рух. Виник він в університеті понад 8 років тому. Саме відтоді студенти та викладачі підтримують малечу, яка лікується в Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Збирають кошти, на які купуються дитячі книжки, іграшки, подарунки до свят, гостинці, оплачуються вистави дитячого лялькового театру. Закуповуються шприци, дорогі медичні препарати. До волонтерського руху приєдналися за останні роки сотні людей не тільки з Черкаського національного, але й з інших вишів міста. Спільними зусиллями придбано для Центру 4 магістралі для отримання тромбоцитів на суму 5600 гривень, 3 апарати «Інфузомат» для очищення крові та необхідні системи до них на суму понад 51000 гривень. У вересні 2014 року Центру дитячої онкології та гематології був подарований апарат шейкер-інкубатор, вартість якого становить близько 27000 гривень. Цього року багаторічна волонтерська діяльність перейшла на новий рівень. 27 лютого відбулася презентація новоствореного Благодійного фонду «Заради дитячої усмішки». Створення фонду студенти та викладачі відзначили благодійним концертом, на кошти від якого придбали вартісне медичне обладнання.

У вільний час молодь гуртом готує укропський сухпай

У вільний час молодь гуртом готує укропський сухпай. Фото прес-служба ЧНУ

– Соціальна педагогіка — один із напрямів підготовки в університеті. У студентів є навіть курс “Волонтерський рух в Україні”. Як майбутні соціальні педагоги і соціальні працівники застосовують ці знання на практиці?

– Вони постійно подають приклад доброчинної діяльності. Прикладів безліч. У 2014 організували вуличну соціальну акцію, присвячену Міжнародному дню толерантності. Взяли участь у Всеукраїнській національній благодійній ініціативі «Банк добрих справ». Спільно з благодійним фондом «Інсайт» провели волонтерську акцію, присвячену Всесвітньому дню спонтанного прояву доброти. З Черкаським обласним відділенням Всеукраїнської мережі ЛЖВ взяли участь в акції «Дихати вільно», збираючи кошти для дитячого відділення Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру. Разом із лікарняними клоунами розважали хворих дітей у рамках акції «Я люблю життя». У рамках цієї ж акції 25 волонтерів упродовж 9 тижнів збирали кошти для онкохворих дітей та дітей з важкими формами ДЦП (організатори акції – Волонтерський рух «Жити завтра» і черкаський осередок Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»). За підсумками першого туру акції 22 тисячі гривень передано чотирьом онкохворим дітям. У вересні 2014 року на Театральній площі міста в акції «Спілкуємося та діємо», приуроченій до Всесвітнього дня миру, молодь розгорнула масштабну кампанію з інформування про права людини та формування гендерної рівності. Волонтери організували флешмоб «Голуб миру», правову вікторину, з’ясували, про які власні права молодь не здогадувалася. Усім учасникам акції роздали необхідну інформацію та практичні рекомендації. Варто згадати і благодійну акцію «Подаруй радість дітям», на якій зібрали кошти та іграшки для Черкаського обласного центру соціально- психологічної реабілітації дітей, і акцію «Неси своє добро», присвячену профілактиці ВІЛ-інфекції. Студентська молодь не забуває дарувати оточуючим приємні моменти та ділитися радістю життя. Черкащанкам запам’яталося свято 8 Березня, напередодні якого майбутні соціальні педагоги та соціальні працівники з ЧНУ роздали перехожим жінкам півтисячі паперових тюльпанів.

– Інші інститути та факультети теж активні благодійники?

– Безумовно. Свої професійні знання дарують людям і студенти старших курсів та викладачі психологічного факультету. Вони надають психологічну допомогу переселенцям, учасникам бойових дій і членам їхніх сімей, онкохворим. Поле діяльності надзвичайно широке й охоплює групову й сімейну психологічну допомогу, індивідуальні консультації. Студенти в межах соціально-психологічного театру працюють з онкохворими дітьми, а також у кризовому центрі. Не менш яскраві спогади у містян залишають видовищні свята, організовані студентами – конкурс “Міс ЧНУ–2015”, під час якого збирали кошти на потреби армії, благодійні концерти – «Зігріємо разом», «Рідна земля через об’єктив, а не приціл», «Та не однаково мені…» – для підтримки військових, концерт у рамках акції «День добра», під час якого зібрали гроші на лікування онкохворого викладача. Щоб створити дитячий майданчик у селі Подільське Золотоніського району, студенти організували благодійний концерт «Щаслива дитина – села перспектива». Майданчик вже передано сільській громаді.

– Студенти – ініціативні, милосердні, активні. І в цьому немала роль викладачів, у яких молодь знаходить підтримку. Кого з таких викладачів університету Ви можете назвати?

– Їх багато. І самі вони постійно займаються доброчинністю. Це доцент кафедри державно-правових дисциплін Жанна Дробот, старші викладачі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Валентина Тихолоз, Марина Матвійчук, доцент цієї Галина Майборода, старший викладач кафедри державно-правових дисциплін Ольга Парамонова, доцент кафедри практичної психології Ірина Сергієнко, доцент кафедри архівознавства, новітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Марина Захарченко, доцент кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації Надія Сисоєнко, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Олена Нечипоренко та 5 лаборант цієї кафери Антоніна Гордієнко, викладач кафедри української літератури та компаративістики Людмила Скорина і ще багато інших. Викладачі-природничники організовують пізнавальні акції для дітей, за що цьогоріч отримали грамоти від міського голови Черкас. Студенти старших курсів разом із викладачами – Тетяною Горобець, Олегом Святкою, Наталією Герман та іншими – працюють у кризовому центрі та індивідуально з переселенцями, учасниками бойових дій і членами їхніх сімей. Немало зроблено і студентською радою університету, за що окрема вдячність – її голові Василю Дунаєвському. А для деяких наших студентів доброчинна діяльність стала справою всього життя. Активна учасниця молодіжних волонтерських програм, випускниця університету Світлана Собова була національним волонтером ООН, а зараз здійснює волонтерську діяльність за кордоном. Вероніка Усманова – волонтер міжнародних програм, зараз працює в Міжнародній школі в Каїрі (Єгипет). Переконаний, потребу робити добро людям понесуть із собою в життя всі, хто бере участь у волонтерській діяльності в студентські роки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору