Депутат хоче перевірити черкаського проректора, яка через суд намагається скасувати назву вулиці Братів Чучупаків

14 листопада 2016, 11:52

deputat-oblasnoji-rady-oksana-kovbosha

11 листопада депутат Черкаської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Оксана Ковбоша звернулася щодо перевірки діяльності проректора Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, яка намагається через суд скасувати назву вулиці Братів Чучупаків на користь старої назви – провулок Тельмана.

Обурення черкаської громадськості викликав позов проректора КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Назаренко Г.А. яка подала адміністративний позов до Соснівського районного суду про оскарження розпорядження міського голови від 22 лютого 2016 року за № 29-р «Про перейменування об’єктів топоніміки Черкас» в частині перейменування провулку Тельмана. Працівниця освітнього закладу пропонує скасувати назву вулиці Братів Чучупаків, очільників Холодноярської республіки,  на користь старої назви провулку Тельмана.

У зв’язку з цим член комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Черкаської облради, свободівка Оксана Ковбоша спрямувала звернення до голови облради з вимогою перевірити діяльність Назаренко Г.А. на посаді проректора інституту та зобов’язати її прозвітувати про виконану роботу за 2016 рік, а також провести внутрішнє розслідування щодо її компетентності й відповідності займаній посаді.

Висновок про «історичну невідповідність» назви вулиці Братів Чучпаків для Назаренко Г.А. надала інша працівниця Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників – методист Степанова Н. М. Тому Оксана Ковбоша закликає також організувати лекцію з історії повстань у Холодному Ярі для всіх працівників інституту.

«Особливо обурює те, що одним з основних аргументів етнічна росіянка Галина Назаренко вказує назву Братів Чучупаків образливою – ніби то дітей у школі дразнять «чучупакабрами». Це свідчить про повну некомпетентність працівниці, яка займається перевихованням педагогічних працівників. Замість того, щоб провести виховну бесіду з вчителями історії в школі й з’ясувати, чому дітям не розповідають про історію рідного краю, вона пропонує повернути назву на честь німецького комуніста, що суперечить українському законодавству. Це знову свідчить про низький рівень патріотизму та обізнаності в історії рідного краю серед працівників інституту», – обурюється свободівка-депутат Оксана Ковбоша.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної організації ВО «Свобода»

Вгору