Дайте грошей – я і бігборди всі позрізаю, і кіоски, – Давиденко

26 січня 2016, 13:15

2015-01-31larki_centr_20_zoom_width_225

Чи не щодня на черкаських вулицях з'являються нові тимчасові споруди. Власники багатьох із них не турбуються про наявність відповідних дозволів, а часом взагалі  розміщують свої кіоски на інженерних комунікаціях, в охоронній зоні пам'ятників історії, культури та архітектури тощо. Проте і боротися з такими порушниками у Черкасах не поспішають, мовляв, коштів на демонтаж таких МАФів у бюджеті не закладають, а процедура штрафування цих підприємців занадто бюрократична.

Днями біля Палацу дитячої та юнацької творчості встановили новий кіоск. Зрозуміло, що ні дозволів, ні погоджень його власник на такі дії немає, адже МАФ закриває фасад історичної будівлі і встановлений в охоронній зоні пам'ятників історії, культури та архітектури, що, відповідно до рішення міської ради, - заборонено.

Тому на сьогоднішньому засіданні члени виконавчого комітету Черкаської міськради вирішили поцікавитися у начальника управління інспектування у ЧМР Олександра Давиденка, яка подальша доля цієї споруди та як взагалі можна вирішити питання псування Черкас жахливими кіосками.

- На цього власника ми маємо скласти адміністративний протокол, притягти його до адмінвідповідальності, винести рішення на розгляд комісії по демонтажу, при позитивному рішенні ми повинні винести його на розгляд на засідання виконкому, виділити кошти на демонтаж.  В управлінні інспектування немає жодної копійки, закладеної на демонтаж. Договору з підрядною організацією у мене немає, коштів на ці роботи теж. Я навіть більше скажу, той бігборд, який впав і травмував черкащан, я прибирав за власні кошти. Мені їх так і не повернули. Я заплатив 1900 грн. Артур Савін обіцяв відшкодувати мені ці кошти, у мене були квитанції, які я здав до бухгалтерії, але рік закрили і мені ці кошти так і не повернули, а зараз кажуть - вибач, рік вже закрито. У мене зарплата 3500 грн, тобто більше половини своєї зарплатні я віддав на те, що має робити місто, - обурився Олександр Давиденко.

За його словами, він звернувся до директора департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артура Савіна щодо виділення коштів на демонтаж незаконних тимчасових споруд. На що отримав відповідь, що кошти будуть закладені в міському бюджеті на 2016 рік. А, як відомо, бюджет ще не затвердили.

- Ви хочете, щоб я демонтував, та без проблем, при Білоусові (Віктор Білоусов, екс-в.о. секретаря міської ради - ред.) 80 кіосків було прибрано, бо виділялися гроші. Дайте кошти, я поприбираю. І бігборди всі позрізаю, і кіоски, - наголосив Давиденко.

- Скажіть, у чому проблема? - звернулися до нього члени виконавчого комітету.

- Проблема у тому, що я не є розпорядником коштів. Є директор департаменту, який ними розпоряджається, - відповів начальник управління інспектування.

Натомість, за словами директора департаменту Артура Савіна, договір з підрядною організацією все ж таки укладено, а організацію роботи по демонтажу здійснює спеціальна комісія.

- Я не є її членом, тому питання до неї. Але демонтаж тимчасових споруд у місті не здійснювався через рішення дати власникам нелегальних споруд час на їхнє узаконення та приведення до ладу. 20 лютого спливає термін, який було надано підприємцям. Минуло вже півроку, за цей час вони могли подбати про свої кіоски. Тому варто скликати нараду за участю правоохоронних органів, щоб чітко визначити, як тепер ми будемо діяти, - зазначив Артур Савін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору