Блоги

Чим я краще за комп’ютер, в чому моя цінність?.. – або кілька думок навздогін Черкаському інвестфоруму-2015

Тетяна ЄЩЕНКО медіаексперт, публіцист

єщенкоЧи на часі Черкащині шукати інвесторів, коли «всепропало», «нас зливають», а Світовий банк різко погіршив прогноз падіння економіки України за 2015 рік? Такі думки неодноразово доводилось чути від тих, із ким ділилася враженнями від успішно проведеного Інвестиційного форуму області в Києві. Але ж коли проводити такий форум, якщо не зараз?!

Ми приносимо в своє життя саме те, з чим вирішуємо об’єднатися. Не можна знайти світло, аналізуючи пітьму. Точно так само, безглуздо шукати відповідь на питання як стати успішним і процвітаючим, проводячи час у розмовах про те, «чомувсепропало». Думки про злидні створюють умови тільки для примноження злиднів. І так само навпаки.

Вперше інвестфорум Черкащини став майданчиком для думаючої та самодостатньої аудиторії, а не приводом попити горілки за «землю Богдана і Тараса». Захід зібрав потужне представництво компаній, власників бізнесу. Вперше на проведення форуму не витрачено жодної копійки з бюджету. Ми живемо в «мікрохвильову» епоху з настроєм масової свідомості на швидкі матеріальні результати.

Але, як проникливо зазначив присутній на форумі Посол Малайзії, процес інвестування – це набагато довше, ніж просто закохатися. Коли люди тільки-тільки придивляються один до одного, мета першої зустрічі – створити привід, щоб відбулася і друга зустріч. Енергія встановлюють довіру і бажання більше дізнатися і ближче познайомитися з перспективами області – це такий маркетинговий мультиплікатор Черкащини, у порівнянні з яким, звичні обивателю білборди «про нас, гарних та красива», виглядають гужовими возами на швидкісному автобані сучасного інформаційного світу.

І це дуже важливо і правильно, що організацією форуму займалися професіонали. А головною «вітриною» області на форумі став не губернатор, а реальні бізнесмени та їхні успішні проекти, їх бачення нових перспектив. Новий результат можуть дати тільки нові смисли і рішення. Надихнути людей до змін і жаги розвитку, щоб ставати кращими за себе вчорашніх – не менш важливо, ніж побудувати нормальні дороги. …

«Чим я можу бути кращим за комп’ютер?» – це питання радить періодично ставити самим собі економіст Павло Шеремета (щоб не опинитися в один прекрасний день зайвим на «святі життя» роботів і терміналів, як це зараз масово відбувається касирами банківських установ).

Перефразовуючи це питання відносно Черкащини, ми повинні разом шукати відповіді – чим же ми кращі за Вінниччину або Полтавщину? Що ми можемо такого запропонувати, чого немає в інших? У чому наша додаткова цінність? Шукати відповіді, формулювати їх у першу чергу для себе, а потім переводити ці відповіді на зрозумілу інвесторам і бізнесменам мову. Допомогти їм побачити в цих проектах себе! Віруючи в свободу вибору кожної людини, неможливо серйозно сприймати економічні та соціальні прогнози, зазначає американський трейдер і філософ Нассім Ніколас Талеб.

Несподівані події, що змінювали хід історії, названі Талебом «чорними лебедями», мало коли ставали продуктом бюро прогнозувань або відділів статистики. Справжні інкубатори «чорнолеб’яжих» яєць – не в чиновницьких кабінетах, і не в упорядкованих банківських офісах (де Україна поки виглядає фінансово непривабливою чорно-сірою плямою).

Зародки несподіванок – глибоко в надрах соціальних і бізнес-процесів (ось де справжня влада і вплив на майбутнє!). Власне, і це має на увазі ту нашу головну людську цінність, вирішальний фактор, який не замінить жоден комп’ютер: вміння відчувати і співпереживати, здатність мріяти, винаходити, створювати нові задуми – і енергія згуртовувати команди і доводити задумане до результату. Ось це і є той живий внесок, який і привносить різницю в наше життя. Таким і став Черкаський інвестиційний форум-2015.

Так що, роботи непочатий край. Все в наших руках!

  
Усі тексти автора
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.