Чигиринців навчали, як виростити еко-продукти на власному городі (відео)

06 квітня 2017, 20:15

Еко-продукти на своїй ділянці – це легко та просто. Озброївшись таким гаслом у Мельниках на Чигиринщині учениця всесвітньо відомого агронома Зепа Хольцера навчала селян та містян новітнім методам господарювання, інформує "ЧСН".

Пані Олена – колишня киянка. П’ять років тому вона разом із сім’єю переїхала до села Мельники. Потреба вирощувати еко-продукти з’явилася тоді, коли її сім’я перейшла на сироїдіння. Перші кроки у сільському господарстві жінці давалися нелегко. Каже, на практичний семінар прийшла почути відповідь на багато запитань.

- Я думаю, може, вже забула щось, може, щось упустила. Тому, я прийшла поновити знання, і побачити те, що я вмію. На таких семінарах, де можна зробити щось своїми руками, я ніколи раніше не була, - розповіла учасниця семінару Олена Коваленко.

Учасників семінару навчали пермакультурі – науці, яка сповідує господарювання у гармонії з природою. Суть технології у мінімальному втручанні в процес росту рослин та повній відмові від сільськогосподарської хімії. Своїми знаннями із присутніми поділилася учениця агронома-революціонера Зепа Хольцера Тетяна Динер. Упродовж 12 років вона вивчала ази ведення природного сільського господарства у Німеччині та Австрії.

- Я поступово навчалась, часто обдумувала те, чи потрібно мені здобувати професію еколога або агронома, але зрозуміла, що зараз в інститутах викладають все те, що сприяє знищенню природи. Я зрозуміла, що цей досвід буде негативним. Я зрозуміла, що краще вчитися на практиці, на досвіді людей, які люблять роботу, якою вони займаються, - зазначила агроном Тетяна Динер.

За принципами пермакультури сіяти овочі, якщо це дозволяють кліматичні умови, слід у так звані високі грядки – півтораметрові насипи чорнозему та компосту.

Еко-обійстя упровдовж 6 років розбудовує пан Володимир. Доторкнутися до природи і вирощувати продукти без зайвих зусиль – було його мрією.

- Ми самі з'явилися з природи і нам треба її поважати. Поважати її такою як вона є. І якщо нам треба щось їсти, то треба отримувати цю їжу якомога природнішими способами. Якщо кожен з нас виділить хоча б по три години на тиждень і зможе щось робити сам для себе, то нам вже не буде потрібно така кількість продуктів, в якій ми її купуємо з Китаю, - розповів господар еко-обійстя Володимир Дибенко.

Учасникам семінару розповідали, як з піщаної, солончакової землі, можна зібрати хороший врожай. Учасники почерпнули чимало корисних ідей.

- Я взагалі дуже натхненна ідеєю природосообразного використання і сама цікавлюся здоровим способом життя років, - зазначила учасниця семінару Анастасія.

Наразі на еко-обійсті у полі є одна автентична хатинка. Пан Володимир сподівається, що невдовзі йому вдасться побудувати ще декілька, щоб мати змогу не лише ділитися з містянами досвідом на таких семінарах, а й приймати їх на відпочинок серед природи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору