Чигиринські школярі знайшли кераміку неолітичної культури

11 квітня 2017, 08:46

Днями, на весняних канікулах, вихованці гуртка «Скіф» Чигиринського НВК І-ІІІ ст №2 мали нагоду провести експедицію до берегів річки Дніпро. Похід виявився дуже результативним, тому що цього разу вдалося не тільки відпочити і помилуватися краєвидами рідного краю, а й віднайти, з історичної точки зору, цінний скарб, пишуть "Чигиринські Вісті".

Усі знайдені експонати будуть відреставровані та розміщені в шкільному історико-мистецькому центрі “Подих часу”.

- Цей похід був дуже цікавим та захоплюючим, – розповідає Яна Москальова. По обіді нам вдалося віднайти багато цікавих керамічних уривків із своєрідними орнаментами. Як виявилося, деяким із них майже 4 тисячі років. Емоцій у мене було безліч і всі вони позитивні! А ще я вперше потрапила на, так звану, «косу» та мала змогу перейти по ній на острів.

- По-перше, це цікаво проведений час із своїми друзями та знайомими. По-друге, похід на острів, від якого відступила вода, дивував чудернацькими коренями дерев, які оголилися з-під води та розсипом білих мушль, схожих на квітковий луг. А ще дуже вражає, коли знаходиш давні глиняні уламки із цікавими уривками візерунків і маленькими отворами та розумієш скільки цим знахідкам років! - зазначила Юля Назаренко.

- Була можливість відчути себе археологом на розкопках. Коли ми збирали черепки, то було неймовірне відчуття того, що ти тримаєш у своїх руках частинку історії , якій вже більше 4 тисяч років.Цей похід запам’ятається мені надовго! – розповідає Добровольська Марія.

Вгору