Чотирьом районам Черкащини загрожує весняний паводок

23 лютого 2017, 09:00

Разом із теплою весняною погодою на Черкащину можуть прийти і природні катаклізми. Вже наприкінці лютого, за даними гідрологічних досліджень Укргідрометцентру, у деяких річках Черкащини спостерігається незначне підвищення рівня вод. Тим часом найвища загроза весняного водопілля очікується у середині березня, інформує vikka.ua.

За аналізом попередніх років, загроза весняного паводку можлива у чотирьох районах Черкащини. Про це повідомив в.о. начальника Управління цивільного захисту Черкаської ОДА Микола Шевчук.

"Найбільша імовірність виходу річок з берегів – у Катеринопільському районі. Також підвищення рівня вод можливе у окремих населених пунктах Канівського, Чигиринського та Черкаського районів", – повідомив чиновник.

За його словами у попередні роки підтоплення окремих споруд і присадибних ділянок спостерігалося у селі Білозір’я Черкаського району. Причиною цього стало несвоєчасне розчищення дренажних каналів.

За даними Гідрометцентру, суттєве потепління очікується з середини березня. До цього часу буде незначне потепління: уночі будуть заморозки, а вдень невелика плюсова температура. Але на Дніпрі, зокрема в Канівському районі весняна повінь прогнозується дещо пізніше, у квітні, тому що там води йдуть з річок Білорусі, Росії, і тільки тоді можливе підняття рівня вод, розповів Микола Шевчук.

"Порівняно з попередніми роками, ризик повені менший, адже опадів було не так багато і вони поступово розтають, – додав фахівець. – Проте існує ризик льодоходу. Якщо буде різке потепління, можливе пошкодження водоскидних споруд внаслідок сходження криги. Раніше внаслідок льодоходу було пошкоджено міст у Тальнівському районі".

У разі підтоплення рятувальники виїжджають на місце і відкачують воду. Щоб попередити, органи виконавчої влади і місцевого самоврядування повинні в комплексі організувати розчистку дренажних каналів, підготувати водоскидні споруди для своєчасного скидання надлишку води, заготувати запас мішків піску, щоб у разі необхідності можна було спорудити додаткову захисну дамбу тощо.

Аби бути готовим до надзвичайних ситуацій, в області розробили спільний план дій ДСНС, підрозділів міністерств і відомств, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо пропуску льодоходу, весняної повені та паводків. Для цього в Управлінні ДСНС області склали карту-схему зон можливого підтоплення. Надзвичайники не виключають навіть проведення підривних робіт, якщо виникне необхідність захисту дамб і мостів від можливих льодових заторів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору