Черкаси заполоняють нові комунальні ярмарки

10 січня 2017, 23:30


torgovi-prylavky3-710x434

У 2016 році міська влада в черговий раз розпочала боротьбу із стихійною торгівлею в Черкасах. Муніципальна інспекція разом із поліцією крок за кроком почали ліквідовувати осередки стихійної торгівлі. Почалися протести зі сторони підприємців, які вимагали дати їм альтернативні місця для торгівлі. На певний час дійсно очистили пішохідні зони, алеї й  тротуари, де вони до цього зручно розташовувалася, часто прямо на землі, зі своїм крамом. Проте вже незабаром майже всі повернулися на звичні для них місця. Конфіскація майна і штрафи, якими лякали «стихійників» не дуже допомогли, пише "Вичерпно".

Зрештою, вирішено було іти іншим шляхом і надати торговцям облаштовані місця для реалізації їхньої продукції. Це робилося в першу чергу для тих людей, які торгують власною сільськогосподарською продукцією. З цією метою рішеннями виконкомів були виділені місця під комунальні ярмарки, які мали бути обладнані відповідним чином, містити торгові ряди і працювали б декілька годин на добу у вечірній час. За словами керівника КП «Дирекція ринків» Дмитра Лукашенка, наразі вже облаштовано 4 ярмарки, які повністю обладнані плиткою і прилавками, загалом планується 11.

Таким чином осередки стихійної торгівлі перетворювалися на цивілізовані ярмарки з біотуалетами, а деякі навіть з лабораторіями, якщо там відбувається торгівля м’ясом і рибою.

Місця, де розташовуватимуться ярмарки, визначалися комунальним підприємством «Черкаські ринки». І ніби як за проханням місцевих мешканців, які хочуть недалеко від дому купувати свіжі зелень і овочі.

Проте вже зараз доводиться чути нарікання і від самих людей, які не розуміють, хто просив, щоб під їхніми домами влаштували торгові ятки, які, імовірно, стануть осередками збору сміття.

041

А буквально декілька днів тому перші торговельні конструкції почали з’являтися і біля міського «Палацу молоді» на території, що передана установі у користування, без будь-якого погодження з їхньої сторони, стверджує керівництво закладу.

– Рішенням Черкаської міської ради дана земельна ділянка передана нам у постійне користування. Тому, коли ми побачили, що на нашій території починають вивантажувати конструкції, схожі на МАФи для роздрібної торгівлі, ми поцікавилися, що вони роблять на території «Палацу молоді», на що нам відповіли, що «їдьте у міську раду, там все виясняйте, ми тільки виконавці», — розповідає заступник керівника Черкаського міського «Палацу молоді» Юрій Бебих.

У департаменті архітектури ЧМР керівництву «Палацу молоді» надали копію рішення міської ради про встановлення ярмарків тимчасової торгівлі в м. Черкаси, яким передбачено розміщення в Черкасах 11 локацій з продажу, в тому числі і по вул. Сумгаїтська, 12.  Також у департаменті повідомили, що «Дирекції ринків» було доручено знайти місця, де могли б розміщуватися ці торгові точки.

– Чому це не було узгоджено з нами, як з користувачами землі, мені не зрозуміло? І коли я зателефонував у «Дирекцію ринків», то мені там сказали, що «ви не хвилюйтеся, воно там трошки постоїть і, можливо, ми їх приберемо», — відзначив Юрій Бебих та додав, що наразі встановили два торгових павільйонів, а планувалося 14.

Дійсно, ярмарок буде облаштовано у іншому місці, у коментарі підтвердив керівник КП «Дирекція ринків» Дмитро Лукашенко.

– Під новий ярмарок буде виділено місце по вулиці Сумгаїтська, 30, саме ця територія зараз розглядається. Було виділено тут (по Сумгаїтській, 12, біля «Палацу молоді» — ред.), але люди не хочуть сюди йти. Обладнання вже було придбане, щоб зробити їм нормальні місця, а тепер воно буде переноситься. Зараз їх ставлять туди, а коли будуть дозвільні документи на інше місце, ми їх перенесемо, — розповів Дмитро Володимирович.

torgovi-prylavky2

Ця територія абсолютно не підходить для розміщення тут будь-яких торговельних площ, переконані в «Палаці молоді». Адже це осередок культури, який покликаний приваблювати молодь, яка  могла там духовно і фізично розвиватися. Більше того, у дирекції установи вже були певні плани і напрацювання щодо майбутнього використання цієї території.

– У планах на 2017 рік на даному асфальтованому заміщення, а це понад 700 квадратних метрів, доцільно було б встановити спортивний майданчик для молоді та дітей Південно-Західного району, а не розміщувати ринки, якими і так уже перевантажена ця частина ПЗР, — наголосили в «Палаці молоді».

Тим паче, наголошують працівники і відвідувачі місцевого осередку культури, поряд знаходиться ринок. А ті, хто торгував неподалік на алеї «Путейка», все одно не захочуть переходити на нове місце, оскільки там зручне розташування, більший потік людей і ніякого контролю.

- Я взагалі не розумію, навіщо тут ці ярмарки. Поряд заходиться ринок. Зрозуміло, можливо комусь і зручно, щоб під будинком «базар» стояв, але ж що тепер, під кожною багатоповерхівкою його тулити? — говорить місцева жителька пані Тетяна, що двічі на тиждень водить свою онучку на танці в «Палац молоді».

Виникають й сумніви з приводу прибирання ярмарків. І хоча ця функція покладена на «Дирекцію ринків», не всі вірять, що після вечірньої торгівлі не залишатимуться купи коробок і сміття.

- Я ходжу на роботу повз місцевий ринок і постійно бачу, як тут збираються «алкаші», які після себе залишають і пляшки, і дещо навіть гірше. Це таке буде і біля цих ярмарків? — задається питанням інша черкащанка.

То ж, чи прийдеться до вподоби і торговцям, і людям, нові місця, які для них готують, покаже час. І чи не стануть ці ярмарки звичайними «базарами», так само… подивимося.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору