Черкаський монастир Різдва Пресвятої Богородиці відзначив своє 110-річчя

18 листопада 2016, 17:53

9706

Рівно 110 років тому, як свідчать архівні документи, на околицях тогочасних Черкас, був заснований монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці, де сьогодні відбулися церковні урочистості з нагоди цієї історичної дати.

Розділити радість свята до цієї святої обителі, намісником якої є вікарій Черкаської єпархії Преосвященний єпископ Золотоніський Іоанн, прибули Владика Софроній, а також давній друг нашої єпархії Високопреосвященний архієпископ Городницький Олександр. Разом з архієреями Божественну літургію служили представники духовенства Черкаської та інших єпархій. Літургічне служіння прикрасили хористи з Києво-Печерської Лаври.

У своєму слові до людей, що зібралися в монастирі, Владика Іоанн розповів про минувшину обителі, яку було засновано як подвір'я Свято-Онуфрієвського Жаботинського монастиря: крім безпосередньо чернечого служіння, новостворений монастир опікувався дітьми-сиротами. Владика згадав добрим словом заможних містян, які подарували для зведення монастирських споруд власні землі.

– Не забувайте, – зауважив у своєму слові й Владика Софроній, – що саме з цього монастиря розпочалося відродження Православ'я по всій Черкащині, коли було створено нашу єпархію. Саме тут залишився єдиний діючий на всю Черкащину православний храм, де перебували великі святині – мощі наших небесних покровителів преподобномученика Макарія та преподобносповідника Авакума. І сьогодні монастир Різдва Пресвятої Богородиці є центром насиченого молитовного життя, служіння Богові та рідній державі.

По завершенні Божественної літургії відбулася хресна хода довкола кварталу, територія якого колись належала святій обителі, після чого намісник монастиря запросив усіх присутніх до святкової трапези.

За інформацією прес-служби Черкаської єпархії УПЦ

Вгору