Черкаський мер і забудовник привселюдно посварилися через елітне житло

21 лютого 2015, 15:19
989898-

Фото "Дзвін".

Містобудівна архітекурна рада з приводу будівництва за Черкаським драмтеатром 5-секційної 12-поверхівки “Резиденція” супровод-жувалася багатьма суперечками. Наяскравішою, мабуть, стала дискусія між міським головою Черкас Сергієм Одаричем і власником земельної ділянки, на якій і стартувало скандальне будівництво, бізнесменом Андрієм Бородаєм, повідомляє "Дзвін".

Оскільки на сайті міської ради була он-лайн трансляція з засідання, за сваркою поважних мужів черкащани мали змогу спостерігати в прямому ефірі.

Одарич приніс на засідання ради містобудівне обгрунтування за 2007 рік. У документі зафіксовані всі вимоги, під які забудовнику надавалася ділянка. Зокрема, 2 тис. кв. м із 4 тис. 970 кв. м території ділянки мали відводитися під сквер із пам’ятником митцеві Данилову Нарбуту. Висота будівлі, яка мала зводитися, а це ТРЦ “Фонтан-Сіті”, не повинна була перевищувати 6 поверхів.

Натомість Бородай, який передумав і тепер вирішив будувати на цій ділянці 12-поверхівку, зайнявши практичну всю площу ділянки (компанія “Набережний квартал” будує тут житло по договору суперфіції), сказав, що ніяких обмежень йому не надавалося, а ділянку за театром він офіційно викупив за 1,5 млн. грн, причому на прохання міської влади – і тепер вільний будувати на ній, що вважає за потрібне. А вважає за потрібне він будувати тут житло, бо ТРЦ уже невигідно. Бородай заявив, що ні про який сквер у домовленностях не йшлося, бо за сквер мали б “зійти” дерева біля Драмтеатру, а павільйон із квітами по вул. Симоненка прибрали б.

Зрештою, суперечка звелася до особистих образ. Після того, як Бородай припустив, що Одарич сам кинув собі під будинок петарду, а у фейсбуку оголосив про вибухівку і залякування, Одарич покинув залу нарад…

Думка експертів та громадськості щодо забудови скверу за драмтеатром у Черкасах

Громадський активіст Микола Макуха:

– Я розумію: якщо виділяється земля під конкретну ціль, то ця ціль має бути досягнута. А зміна призначення забудови – це не зовсім коректно, і, я вважаю, це не правильно. Такі приклади налаштовують громаду проти бізнесу, а бізнес – проти громади. Бізнес має будувати те, що він пообіцяв, коли брав ділянку.

Ярослав Лавров, громадський діяч:

– Ідеально, як на мене, зробить там підземний паркінг. Тому що паркування в центрі міста це – жахлива проблема. А зверху все-таки облаштувати сквер і, можливо, якусь будівлю. Житлова чи яка – не так важливо, головне, щоб вона не закривала будівлю театру. На мій погляд, думка громади більш важлива, ніж приватні інтереси. Якщо я в себе на подвір’ї почну зводити якусь «пізанську башню», вважаю, це не припустиме. Так само і власник ділянки він повинен враховувати думку громади, адже він живе у цьому місті. Не потрібно “вбивати” архітектурну площу в центрі міста, де, як ми всі знаємо, низька забудова. Якщо буде “свічка” у сквері за драмтеатром, то це стане “архітектурним монстром” центральної частини Черкас.

Анатолій Волошин, голова Обласного фонду культури:

– Якщо ми йдемо в Європу, то хто був в Європі, Польщі, вони практично всі – як вкраплені сквери в місто. Десятки скверів по місту, як міні-парки. І це найкраща зона відпочинку для жителів цих міст. У нас і так місто в хімії, а сквер – тут і говорить нема чого. Якщо є хоч якась можливість його відвоювати, його треба забирати назад.

Борис Юхно, журналіст:

– Доречно там звести підземний паркінг, а вгорі – на рівній поверхні – сквер. Референдум для цього точно не потрібно проводити, бо це щось глобальне. Але думку містян потрібно обов’язково враховувати в цій ситуації. Тому що це будується не спальний район, це – центр міста. Ця будівля буде тут стояти довгі роки. На її фоні навіть драмтеатр губиться.

Варвара Горова

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору