Черкаський чиновник зачитується наказом МОЗ про… гикавку

14 вересня 2016, 22:57

0baea970d02b9a04b700facc3db4977c

Свої обідні перерви директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник присвячує вивченню наказу Міністерства охорони здоров’я, присвяченого наданню допомоги при гикавці. Про це Олег Михайлович повідомив у Facebook, пише Прочерк.

«В обідню перерву, благо обмежую себе в їжі, вивчаю нову нормативну базу МОЗу України, – написав Олег Стадник. – Зачитався наказом від 13.06.2016 року № 565 Про затвердження та впровадженння медико-технологічних документів із стандартизації медичної допомоги при ГИКАВЦІ. Для всіх, хто просторікує, що реформ немає, і МОЗ не працює – у мене тепер залізний аргумент, бо гикавка хоч раз в житті, та нападала на кожного... Тож МОЗ працює, та ще й як! Коли вже і до гикавки добрався...»

Згаданим Наказом, зокрема, затверджено «Уніфікований клінічний протокол первинної медичної допомоги: гикавка» (15 сторінок), який іде в комплексі з іншим документом під назвою «Гикавка. Клінічна настанова, заснована на доказах» (19 сторінок, 58 посилань на видання іноземними мовами). Документ розробило 7 фахівців, серед яких два доктора медичних наук, три кандидати наук, директор сільської школи і завідувач сільської амбулаторії сімейної медицини.

Передбачено, що «для забезпечення послідовності надання медичної допомоги пацієнтам з гикавкою у кожному закладі охорони здоров’я (ЗОЗ) будуть розроблені та впроваджені локальні протоколи медичної допомоги (ЛПМД)».

Ведення пацієнта з короткочасною (до 48 годин) гикавкою передбачає можливість «спонтанного припинення гикавки». З цією метою рекомендують:

- стимуляцію носоглотки: пиття холодної води малими ковтками, ковтання цукру, дегустація оцту, вживання лимону;

- переривання нормальної дихальної функції: проба Вальсальви, затримка дихання, гіпервентиляція, дихання в паперовий пакет, чхання;

- подразнення діафрагми: підтягування колін до грудей, нахил вперед з метою компресії грудної клітки.

Пацієнту рекомендують повторно звернутися до лікаря у випадку тривалості гикавки понад 48 годин або частих її епізодах. Що робити лікарям в цьому разі – також докладно розписано в документах.

«Якщо вони так ґрунтовно розробляють стандарти лікування не тільки захворювань, а й симптомів, то до справжніх реформ ще далеко», – прокоментував наказ МОЗ директор Другої Черкаської міської поліклініки Олег Роскопін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору