Черкаську легку промисловість нині “витягує” війна, – експерт

18 червня 2015, 13:40
4

Фото: "Діловий регіон".

Військові замовлення завжди рятували легку промисловість: це гарантований збут і стабільна рентабельність. Так прокоментувала позитивну статистику по галузі директор ТОВ «Центртекстільпром» Світлана Бондаренко порталу «Діловий регіон».

«Почали шити військову форму. Для великих і середніх підприємств пішли замовлення і конкретна оплата з чітко прописаної рентабельністю. Якщо раніше вона ледве-ледве до 5% дотягувала, то зараз збільшилася в кілька разів завдяки військовим замовленням», - повідомляє Світлана Бондаренко.

Це підтверджує і статистика: виробництво продукції в галузі легкої промисловості зросла майже на 20%, підприємства збільшили свій прибуток в 25 разів, а кількість прибуткових виробництв збільшилася в 2 рази.

За словами експерта, виробники, які шиють для ринкової роздрібної торгівлі, працюють із мінімальною рентабельністю: «Через дуже велику конкуренцію є ризик «не вписатися» в ціни. Тому військові замовлення - ідеальний варіант».

У сегменті малих підприємств і приватних майстерень ситуація не змінилася. 90% замовлень складають ремонтні роботи, і тільки 10% - пошиття нових виробів, констатувала Світлана Бондаренко. Причому всі матеріали подорожчали, так як їх завозять з-за кордону. Вітчизняних виробників текстилю майже не залишилося в результаті затяжної кризи в галузі, а фурнітуру та інші комплектуючі у нас не робили ніколи.

Власне, масове закриття швейних виробництв Світлана Бондаренко пов'язує насамперед із скороченням замовлень для армії: «Навіть у мирний час, коли була армія, то легка промисловість за рахунок цих замовлень виживала. Ми самі багато шили, зокрема, для прикордонників».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору