Черкаському бійцю АТО відмовили у виділенні земельної ділянки (документ)

31 липня 2015, 22:50

земля

Черкащанин Дмитро Пастушенко на своє прохання щодо отримання земельної ділянки в селі Геронимівка отримав у сільраді відмову. Опісля звернувся до обласного управління Держземагентства, де йому повідомили, що вільні ділянки в селі є, пише Прочерк.

Сам Дмитро нині проживає з дружиною та її батьками в селі Геронимівка Черкаського району, де і хоче отримати ділянку, передбачену йому, як бійцю АТО.

– Початок антитерористичної операції застав мене в Іловайську, де я проходив службу на посаді заступника начальника відділу прикордонної служби «Іловайськ». Потім служив в Донецькому прикордонному загоні. Приїхавши у відпустку додому, вирішив звернутися в сільраду як учасник бойових дій з проханням виділити земельну ділянку. Дружина розповідає, що коли вона зайшла в сільраду запитати стосовно землі, то у неї спершу запитали прізвище. А тоді вже відмовили. Виходить, що все залежить від прізвища? Та я написав заяву з проханням надати мені офіційну відповідь про наявність вільних земельних ділянок. Відповіли, що немає. Протилежну відповідь отримав в управлінні Держземагентства. Звертався я і до громадських організацій, де один юрист пояснив мені, що, в принципі, земля в селах є, просто місцева влада може перекидати її з одного фонду в інший… – зауважив Дмитро Пастушенко.

У сільраді кажуть, що землі немає...

У сільраді кажуть, що землі немає...

2

Найближчими днями йому потрібно повертатися в зону АТО. Дмитру повідомляли, що для учасників бойових дій виділяються ділянки в Черкаському районі в іншому селі  – Леськах. Та якщо родина бійця з рідними проживає саме в Геронимівці, то там йому і хотілося б в майбутньому осісти. Проте де шукати правди – не знає…

– Я звернув увагу на інших бійців, що повертаються з відпустки якимись розбитими. Таким, очевидно, повернусь і я. Бо у відпустці ми немов розчаровуємося, бачимо, що поки там воюємо, то на місцях нічого не змінилося, тут теж доводиться воювати, але вже за свої права, – зауважує боєць.

У свою чергу, сільський голова Геронимівки Василь Харченко у коментарі зазначив, що нещодавно сільрада надала 7 ділянок учасникам АТО. У той час було 14 заявок, тобто ще 7 отримали відмови, бо просто фізично більше земельних ділянок в нас немає.

– Так, в нас ще є ділянки, але це такі ділянки, на яких заборонено проводити будівництво. Наразі там розташовані людські городи. У нас на території села також розташований підрозділ від черкаського аеропорту і по цих землях проходять кабельні лінії. На іншій ділянці проходять каналізаційні колектори – наш колектор, колектори з смт Оршанець та тубдиспаснера. Тобто, там заборонено будуватися. Це ж охоронні зони, – роз’яснює Василь Харченко.

Щоб якось вирішити питання, сільрада звернулася у відповідні органи з проханням розширити межі села.

– Та це дуже довга процедура. Що ж робити, якщо немає бажання чекати? Знаю, що землі виділяються в Леськах, Мошнах та ще в деяких селах. Тож пропоную звертатися туди, бо ніхто ж в бійців не забирає їхнього права на отримання землі, але наше село ж не резинове, – каже сільський голова Геронимівки.

Фахівці Держземагентства у Черкаській області у коментарі «Прочерку» запевнили, що роздавати землі в селі лише уповноважена сільська рада. Якщо, мовляв, сільрада не дала землі, значить на те були причини.

– Очевидно, що дійсно в селі немає землі. Тобто є землі, що рахуються ненаданими, але фізично їх і не можна надати, – сказала начальник відділу оцінки та ринку земель Ольга Пазинич. – Тож рекомендуємо всім учасникам АТО звертатися до нашого головного управління, бо ми являємося розпорядниками земель за межами населених пунктів. І для учасників АТО в нас є зарезервовані  земельні ділянки в межах Черкаського району. Наша адреса: вул. Смілянська, 131, каб. 308. тел. 63-08-49

Разом з тим, рівно торік на Всеукраїнських ЗМІ звучала інформація про безпроблемне виділення учасникам АТО землі.

«Землю роздаватимуть за місцем постійного проживання. Виділені ділянки можна використовувати для забудови, садівництва чи сільського господарства. Чиновники обіцяють максимально спростити оформлення документів та зменшити вартість адмінпослуг», – повідомляли торік у липні в ТСН.

«Ми не хотіли, щоб в кооперативах під назвою ветеран, військовослужбовець, вчитель чи лікар тільки 5-10 відсотків було тих заради кого ці кооперативи створені, тому я запропонував ідею персонального обзвону чи листування з учасниками АТО, або членами їхніх родин», - казав тодішній голова Держземагентства України Сургій Рудик.

Нині Рудик як нардеп від Смілянського округу тримає зв'язок з виборцями. Як зазначив він у коментарі, ситуація з бійцем з Геронимівки непоодинока.

– Це реальна ситуація, що буває нема землі там, де її хотіли б взяти учасники АТО. І у заявника є вибір: або чекати, коли з’явиться вільна земля, або брати там, де дають. Бо за законодавством немає прив’язки землі до місцеперебування людини. У конкретному ж випадку все може залежати від особистої участі керівника населеного пункту, наявності землі і багатьох інших факторів, – зазначив нардеп.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору