Черкаські вулиці в іменах: братів Чучупаків

20 жовтня 2016, 19:14

hqdefault

На мапі Черкас з’явилася вулиця легендарних гетьманів братів Чучупаків. До цього вона десятки років була провулком ім. Тельмана. Але на вимого всеукраїнської програми повернення автентичних назв, наприкінці лютого цього року, топонімічна комісія вирішила долю вулиці, надавши їй козацьке імення, інформує ЧСН.

Легендарні брати Чучупаки за своє життя були відомі як військові та громадські діячі часів УНР, отамани полку гайдамаків Холодного Яру. Народилися у селі Мельники Чигиринського району.

Їх було 5 братів, троє з них – були козаками, двоє – отаманами. На малій батьківщині у пам’ять про отаманів щороку проводять фестивалі та святкові заходи, а ще встановили спомник. Цьогоріч в Черкасах їхнє прізвище увіковічнили у назві вулиці. Їхні традиції патріотизму та відданості українського народу продовжують сучасні черкаські козаки.

Ось уже півроку у Черкасах є вулиця братів Чучупаків, проте на будинках – жодної таблички із новою назвою. Черкасці кажуть: навіть збирали підписи проти цієї назви. Проте, влада до них не дослухалась.

Раніше повідомлялось про колишню вулицю Конєва, яку перейменували у вулицю Олени Теліги, про вулицю Надпільну, яка раніше називалась Ільїна, про вулицю Грушевського (колишня Котовського), про вулицю Гуржіївську (колишня Рози Люксембург), а також про вулицю Ложешнікова (колишня Крупської).

Вгору