Черкаські ТРЦ востаннє перевіряли ще у 2016-му

28 березня 2018, 17:55

Востаннє перевірку системи пожежної безпеки та оповіщення у черкаських ТРЦ проводили ще у 2016 році. Незабаром ДСНС планує перевірити виконання попередніх приписів, адже в Україні ще й досі діє мораторій на перевірки. Про це повідомив начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС Андрій Хижняк, пише Інфоміст.

На засіданні виконавчого комітету говорили про звернення до ДСНС з проханням провести позапланові перевірки відповідності нормам систем пожежної безпеки у місцях масового скупчення людей. Однак, за словами Хижняка, це не в їхній компетенції.

– Провести перевірки за рішенням виконавчого комітету ми не можемо. До 2018 року справді діє мораторій, – говорить начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС. – Останні перевірки найбільших ТРЦ ми проводили у 2016 році. Тоді написали приписи на виконання. Зараз обговорюється питання проведення позапланових перевірок, під час яких ми можемо лише перевірити, чи було вжито усіх необхідних заходів, проте лише вказаних в приписах. Перевіряти справність систем, якщо вони працювали на момент попередньої перевірки, не маємо права. Можемо лише під час планової чи позапланової за зверненням самих керівників ТРЦ чи на підставі обґрунтованого звернення фізичних осіб про порушення суб’єктом її законних прав і з зазначенням питань, що потребують перевірки (лише за погодження з Державною регуляторною службою).

Планово не можуть перевірити, адже ще не розроблена методика розподілу подібних об’єктів по ступеням ризику та визначення періодичності перевірок (в разі визначення, що ТРЦ має середній ступінь ризику, планові перевірки можуть бути проведені аж у 2020 році).

За словами керівника структури, зауваження до систем пожежної безпеки були не значними. Сигналізація та система пожежогасіння у черкаських ТРЦ які перевірялись, справні.

– У “Любаві” щороку проводять пожежні навчання, наступні заплановані найближчим часом. Там обслуговується система пожежної автоматики, система оповіщення і це ми чітко контролюємо, – додає Андрій Хижняк. – А “Депо” був нещодавно зданий в експлуатацію, тому сумніваюсь, що там вже є значні порушення, проте пожежна безпека в даному закладі через мораторій не перевірялась.

Після випадку, який трапився на Одещині в таборі “Вікторія”, протягом жовтня-листопала 2017 року в Черкасах також було здійснено 114 перевірок об’єктів охорони здоров’я та закладів департаменту освіти та гуманітарної політики. Складено аналогічну кількість протоколів.

– Це було доручення Уряду, – говорить Хижняк. – Ми здійснили перевірки, відповідно винесли запобіжні заходи у вигляді заборони експлуатації навчальних закладів. Суд дозволяв експлуатацію з певними вимогами. На сьогодні суд відмовив у задоволенні позовів по більшості позовних заяв, аргументуючи це тим, що в разі закриття закладів буде порушено право громадян на освіту, незважаючи на те, в яких умовах безпеки отримується ця освіта.

Більшість черкаських шкіл, садочків та лікарень мають непрацездатні системи пожежної сигналізації та оповіщення евакуацією разі пожежі. Тому виконкомом та сесією міськради було ухвалено рішення про виділення коштів на розробки проектно-кошторисних документів щодо монтажу пожежних сигналізацій та систем оповіщення про пожежу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору