Черкаські синоптики розповіли, як нинішнє потепління вплине на посіви

26 лютого 2016, 16:12

25805-medium

Рання затяжна весна сприятиме приживленню озимини, запевняють у Черкаському гідрометцентрі.

- Завдяки посушливій осені та пізнім строкам сівби, на половині площ Черкаської області озимі культури увійшли в зиму у слаборозвиненому стані та були вразливими до несприятливих умов. Холодний період був надзвичайно коротким – розпочався 29 грудня і тривав до 28 січня, тобто місяць при нормі 115 днів. До речі, це найкоротший холодний період на Черкащині за останні 70 років. Та на щастя, погодні умови, здебільшого, сприяли перезимівлі. Так, результати відрощування рослин озимих культур, взятих агрометеорологами з полів області 25 січня, показали повне відростання, - коментує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. - Разом з тим, зимуючі культури можуть бути ушкоджені локально на незначних площах, особливо це стосується посівів ріпаку та пізніх посівів ячменю

Тож синоптики прогозують позитивний сценарій для виходу рослин із зимівлі. І кажуть, що в умовах ранньої затяжної весни приживлення відбувається безболісно.

- На сьогодні на тестових полях області агрометеорологи відмічають відновлення ростових процесів озимих культур. Посіви перебувають у фазі утворення вузлових коренів - кущіння, а на окремих площах — у фазі третього листа. Збереження потенціалу майбутнього врожаю озимини у великій мірі буде залежати від проведення підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту, яке в області вже триває та обробки посівів проти хвороб та шкідників, - додає Віталій Постригань.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору