Черкаські спортсмени розкрили секрети правильної пробіжки

10 серпня 2016, 10:20

1

Біг є доступним для кожного і не надто важким видом тренування. Завдяки пробіжкам вам вдасться не тільки підкачати тіло, а й зміцнити імунну та нервову систему. Біг рятує від депресії, оскільки під час занять виділяються ендорфіни, він допомагає стати цілеспрямованим, виховати силу волі та навчитися контролювати себе. Черкаські легкоатлети розказали, на чому варто акцентувати увагу, щоб ранкові та вечірні пробіжки справді покращили ваше життя, пише in.ck.ua. 

ПОРАДА №1: їжа перед пробіжкою

1

Варто їсти за 2-3 години до бігу. Якщо це м’ясна страва, то за 4 години. Перед бігом треба вживати вуглеводні вироби, але не можна їсти молочні продукти, вони зашкодять роботі шлунку. Після тренування має пройти година, лише потім можна їсти, бажано білкову страву, - розповідає легкоатлет Роман Секрет.

ПОРАДА №2: вода під час бігу

2

Пити воду до тренування можна, але не у великій кількості. Особисто я п’ю під час тренування, але не багато і тільки тоді, коли відчуваю, що хочу пити. А ось після тренування пити обов’язково потрібно, щоб відновити свій водний баланс! Тому що під час бігу наш організм використовує величезну кількість води для забезпечення свого функціонування. Також вода необхідна м’язам для прискореної "доставки" чималої кількості глікогену з печінки й інших органів та для швидкого виведення продуктів розпаду м’язової тканини, що утворюються в процесі споживання енергії. Але не варто пити воду у надмірній кількості, це може негативно вплинути на організм, особливо важко буде серцю та шлунку, - розповідає кандидат в майстри спорту з легкої атлетики на дистанції 800 та 1500 м Олена Сокур.

ПОРАДА №3: техніка бігу

3

За повільної пробіжки важливо ставити стопу з п'ятки на носок, а не з носка на п’ятку, адже це може призвести до больових відчуттів в гомілці. Не треба забувати, що ваші коліна мають бути трішки зігнутими. Біг – це циклічне тренування, тому дихати теж треба однаково. Найкраще робити один вдих і один видих на два кроки, - каже майстер спорту з легкої атлетики Денис Нечипоренко.

ПОРАДА №4: розминка 

4

Перед пробіжкою не потрібно кардинально розминати усі м'язи, достатньо буде легенько потягнутися і помалу починати біг. Ґрунтовна розтяжка має бути після пробіжки, для того, щоб закріпити результат тренування, розігріти м'язи та запобігти небажаним травмам, - розповідає кандидат в майстри спорту з легкої атлетики Галина Міллер.

ПОРАДА №5: навантаження для початківців

5

Щоденний біг близько 20-30 хвилин обов'язково піде на користь кожному. Але для фізично не підготовленої людини бігати щодня буде дуже складно, тому почати можна з 2-3 пробіжок на тиждень. Щоб уникнути перевантаження можна чергувати біг та швидку ходьбу. Пізніше можна включити в програму ще один вид бігу – фартлек. Це інтервальне тренування, під час якого спортсмен змінює темп свого бігу з повільного на трохи швидший. Така вправа добре впливає на серцево-судинну систему.

Новачкам раджу починати з бігу підтюпцем і поступово переходити на більш швидкий темп. Займаючись бігом, орієнтуйтеся на свої відчуття, а не на годинник чи кілометраж. Пізніше, якщо захочеться досягти вищих результатів, контролюйте, щоб з кожним тренуванням навантаження збільшувалися, а не навпаки, - каже призерка чемпіонату України, фіналістка чемпіонату Європи Анна Кудій.

ПОРАДА №6: зранку чи ввечері

6

Бігати можна і вранці, і ввечері. Щоправда, вчені, зважаючи на наукові дослідження, вивели певний графік. Так, для тренування серцево-судинної системи краще бігти зранку, в часовому проміжку з 9:00 – 11:00. А для того, щоб витиснути з організму фізичний максимум, пробіжка буде доречною ввечері з 16:00 – 19:00, - говорить майстер спорту, чемпіон України з бігу на 3000 і 5000 м Іван Стребков.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору