Черкаські рятувальники вже готують пункти обігріву

04 листопада 2014, 21:13

пункт обі

Рятувальники області готують техніку, обладнання та спорядження до роботи в складних метеорологічних умовах. Адже щороку вогнеборцям області доводиться боротися з десятками пожеж в умовах низьких температур, витягувати авто зі снігових заметів, рятувати людей, що провалилися під лід чи опинились на дрейфуючій кризі. В таких умовах рахунок іде на секунди і кілька миттєвостей можуть коштувати людськоо життя. Тому уся техніка має працювати «як годинник», пише Черкаський край.

- Нині щоденно на цілодобове чергування в області заступає 172 фахівця, які готові у будь-який момент зреагувати на надзвичайну подію. У відповідності до планів зараз відбувається обслуговування та підготовка техніки до зими. Зокрема, за потреби для гасіння пожеж ми можемо використати 25 одиниць автомобільної техніки підвищеної прохідності та 33 електростанції різної потужності, - коментує хід підготовки начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Олександр Горобець.

У разі ускладнення метеорологічної ситуації рятувальники в змозі додатково залучити до рятувальних робіт 200 «бійців» та 26 одиниць пожежної та спеціальної техніки. До того ж на цей випадок існують спільні плани залучення спеціальної техніки та фахівців різних служб та територіальних підрозділів, відомств та міністерств.

Сильні морози несуть у собі небезпеку не лише для автомобільної техніки, що перебуває «на ходу», а й, в першу чергу, для людей, адже тривале переохолодження може стати смертельним.

- Уже сім років поспіль щозими рятувальники у співпраці з органами влади розгортають пункти обігріву для населення. Нині маємо 27 стаціонарних, 13 наметових та два мобільних пункти обігріву. Кожен з них забезпечений не лише пічкою-«буржуйкою», а й гарячим чаєм та їжею. Тож кожен бажаючи при потребі може завітати до такого пункту, зігрітися та відновити сили, - розповідає заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області по реагуванню на надзвичайні події В’ячеслав Гончар. – Протягом останніх п’яти років ми налагодили ефективну співпрацю з представниками обласного Товариства Червоного Хреста, соціальними службами та волонтерами, які допомагають облаштовувати пункти обігріву та сприяють їхньому функціонуванню.

Ще одна традиційна форма профілактики нещасних випадків, пов’язаних з переохолодженям та обмороженнями – соціальні патрулі. Ці патрулі складаються із рятувальників, працівників соціальних служб, правоохоронців та волонтерів. Члени патрулю в особливо морозну погоду виявляють тих, кому потрібна допомога (найчастіше це безхатьки, або літні люди, яким стало зле на вулиці) та направляють їх до пунктів обігріву або (за потреби) до лікувальних закладів.

Рятувальники сподіваються, що усі перераховані заходи дозволять жителям області перезимувати безпечно, уникнувши загроз для здоров’я та життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору