Черкаські поліцейські собаки – серед найкращих в Україні (фоторепортаж)

24 квітня 2016, 13:19

698379

Вони допомагають ловити маніяків, грабіжників, знаходять зброю, наркотики і вибухівку. Гострий нюх та навички черкаських пошукових собак цінуються не тільки в області, а й далеко за її межами. Чотирилапі помічники черкаських правоохоронців у повному складі перейшли до Кінологічного центру ГУ Національної поліції у Черкаській області. Він – один з найкращих в Україні. Всього у центрі мешкає близько 20 собак. Кожна з них неодноразово довела свою компетентність.

Про це сайту vikka.ua розповів начальник кінологічного центру Максим Козак.

 

Білка не відходить від Максима Козака ні на крок

Білка не відходить від Максима Козака ні на крок

Наприкінці лютого німецька вівчарка Трофим допомогла затримати ґвалтівника, який грабував своїх жертв. Пес узяв слід та, пройшовши майже півміста, знайшов приміщення, де перебував злочинець. Там же чоловік зберігав і вкрадені у жертв речі. "Пощастило з погодою. Був свіжий сніг. Ми спрацювали оперативно, вночі, коли люди ще не затоптали сліди", – скромно розповідає про досягнення кінолог Василь Петренко.

 

Нюх Трофима – на вагу золота

Нюх Трофима – на вагу золота

Бельгійську вівчарку малінуа на ім’я Ірбіс через жвавість та швидкість кінологи прозвали чортом з табакерки. Із часом за ним закріпилось прізвисько Біс. "Коли був з ним у зоні АТО, чергували на блокпостах, то ніколи було називати повним ім’ям Ірбіс. Тож кликав Бісом. Він звик. Його навіть водії, що регулярно їздили, впізнавали. Хоча стояли ми на різних блокпостах", – розповідає Максим Козак. Він працює з вівчаркою вже два роки.

 

Спритний Ірбіс наче не торкається землі

Спритний Ірбіс наче не торкається землі

 

Відпрацювання стрибків та захватів

Відпрацювання стрибків та захватів

 

5

Через це ім’я у кінолога та його пса якось трапився кумедний випадок. "Працювали з собакою. Треба було перевірити поблизу Канева капличку. Там були заходи. Із собаками у церкву не можна. У священиків свої порядки, а у нас закон: заходимо до каплички. Бачу, що батюшка дивиться дуже суворо, але треба працювати. За звичкою почав давати команди: Біс, шукай! Уявляєте, який це мало вигляд?!" – пригадує начальник кінологічного центру.

6 7 8 9 10 11

У кожного собаки є своя спеціалізація. Головний напрям – розшукова робота. Таких собак у центрі найбільше. Також є собаки, що знаходять наркотики. Нещодавно з навчань повернувся пес, що спеціалізується по пошуку трупів.

Як зазначає Максим Козак, все більш актуальним є вміння собак знаходити вибухівку та зброю. До речі, його Ірбіс на блокпостах у зоні АТО неодноразово демонстрував свої здібності. А одного разу допоміг притримати людей, чий транспорт українським правоохоронцям треба було терміново оглянути.

"Пошук зброї, наркотиків проходить в умовах, коли можуть виникати конфліктні ситуації. Тож собака має вміти працювати і на затримання", – розповідає начальник центру та демонструє тренування у парі з Трофимом, а потім з Ірбісом.

 

Кінологи вчать підопічних затримувати та притримувати 

Кінологи вчать підопічних затримувати та притримувати

 

 

13

Залізна хватка Трофима

Залізна хватка Трофима

 

 

15 16

Кожен кінолог має працювати за різними напрямами з кількома собаками. "Кінолог, він же повар, він же вожатий, він же водій – працює з собаками по розшуку, пошуку наркотиків, інших речей", – розповідає начальник кінологічного центру та знайомить з німецькою вівчаркою Сімбою.

 

Спокійна та лагідна Сімба

Спокійна та лагідна Сімба

Вона – справжній ветеран праці, вже 6 років працює з Максимом Козаком. Свого часу собака могла проходити до 20 кілометрів під час розшукової роботи. "За документами Сімба, але звемо Білкою. Бо в дитинстві притримувала лапами грецькі горіхи і розгризала їх, наче білка", – сміється кінолог.

 

Будь-яку роботу та завдання собаки сприймають як гру

Будь-яку роботу та завдання собаки сприймають як гру

У центрі стверджують, що в кожного чотирилапого пошуковика своя мова жестів. "Хтось помахав хвостом, хтось повів вухом, чи голосом вказав. І саме у цієї собаки це може означати щось конкретне, не те, що в інших", – пояснює кінолог Віктор Вільганюк.

Ветеринар за першою освітою, він запевняє, що для собаки як навчання, так і робота – це гра. Його вірний друг лабрадор Клеопатра дуже рада бачити свого вихователя після розлуки, яка тривала, доки він був на навчанні. Клео спеціалізується на пошуку вибухівки та зброї, яку черкаських собак просять шукати навіть у Києві.

 

Клеопатра радіє зустрічі

Клеопатра радіє зустрічі

 

 

20

Взимку кінолог був із собакою в АТО

Взимку кінолог був із собакою в АТО

Останнім показують німецьку вівчарку Гранда, який якось допоміг правоохоронцям розкрити розбійний напад у Черкаській області. "Пограбували жінку похилого віку. Під час нападу їй нанесли ножове поранення. Гранд вивів нас до будинку, де перебували грабіжники, і знайшов ножа", – розповідає Максим Козак.

 

Серйозний Гранд

Серйозний Гранд

Кінологи стверджують, що їхнім вихованцям вдається виконувати роботу не лише завдяки навичкам, які розвивають у них кінологи. Цьому також сприяє вроджений психологічний інтелект, який часто передається собаці у спадок від батьків. Тож талановитих цуценят шукають по всій Україні. У кінологічному центрі зізнаються, що хотіли б отримати гарних псів і з-за кордону також.

"У кожного собаки свій характер, але якщо треба провести лікування, то всі вони дуже терпляче до цього ставляться. Можуть скиглити, коли обробляєш рану, але без агресії. При цьому всі вони гарно відчувають людей і бачать їх натуру наскрізь", – зазначає ветеринар кінологічного центру Тетяна Герасимова.  

Вона переконана, що не тільки кінологи тестують собак на здібності та психологічну стійкість, а й собаки вчать своїх педагогів доброті та терпінню. Інакше не спрацювались би.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору