Черкаські пенсіонери ризикують, отримуючи пенсію через банк

07 серпня 2015, 07:30

b_11246_2012_02_16_04_22_42Отримувати пенсію через банк чи з допомогою доброї знайомої – листоноші, має вирішувати кожен пенсіонер особисто. В чому перевага пенсії, отриманої в банківській установі? В тому, що пенсія, пройшовши через процедуру зарахування на банківський рахунок, перестає бути пенсією і стає банківським вкладом. В чому ризик? У тому ж самому… І це не жарт, пише "Нова Доба".

 - Важливо знати, що як тільки кошти потрапляють на рахунок пенсіонера, вони втрачають статус пенсії. Це вже банківський вклад. Відповідно до постанови Верховного Суду України від 24 червня 2015 року у випадку смерті пенсіонера його спадкоємці можуть отримати гроші лише після оформлення спадщини, – пояснює начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник. – Ще один нюанс: у разі визнання установи неплатоспроможною і запровадження в ній тимчасової адміністрації, жодних важелів впливу органи Пенсійного фонду не мають, а повернення коштів можливо лише в межах черговості визначеною особою Фонду гарантування вкладів. Проте як тільки банк оголошено неплатоспроможним, ПФ припиняє з ним співпрацю. Тоді пенсію автоматично переводять на обслуговування в поштове відділення за місцем проживання пенсіонера, доки він сам не змінить механізм виплати.

Очільниця обласного Пенсійного фонду визнає, що останнім часом Національний банк України оголошує неплатоспроможними та ліквідовує багато банківських установ. І це нині, в умовах фінансової кризи, у літніх людей викликає цілком зрозуміле занепокоєння: чи не збанкрутує завтра той банк, через який вони отримують свої пенсійні виплати. Та пані Зінник заспокоює:

- Насамперед хочу підкреслити, що ми співпрацюємо тільки з тими банками, які пройшли жорсткий конкурсний відбір комісією, куди входять представники Нацбанку, Мінсоцполітики і Пенсійного фонду. Кожний банк має довести свою здатність якісно й безперебійно обслуговувати клієнтів, гарантувати своєчасну виплату пенсійних коштів. Сьогодні на Черкащині право здійснювати платіжні операції з пенсійними рахунками мають 30 банківських установ. З їхнім переліком кожен пенсіонер може ознайомитися в будь-якому управлінні Фонду в області.

З обраним банком пенсіонер має укласти договір і подати заяву про переведення коштів на відповідний рахунок до управління за місцем проживання або залишити її в фінансовій установі. Пенсія потрапляє на такий рахунок не пізніше наступного робочого дня після проведення фінансування. Цією послугою вже користується 57,3 % пенсіонерів області.

– Ми практикуємо залучати пенсіонерів через представників банків отримувати свої пенсійні виплати саме в такій спосіб. Але пам’ятайте: працівник Пенсійного фонду не агітує за той чи інший банк. У цьому банки самостійно змагаються між собою, а зробити остаточний вибір кожен пенсіонер має самостійно, – підкреслює Світлана Миколаївна.

Водночас у Пенсійному фонду наголошують: переваги отримання пенсій через банк лежать у тій же площині, що й ризики.

- На пластиковій картці гроші надійно захищені від крадіїв, їх не можна загубити. А зняти кошти з рахунку легко в будь-якому регіоні та в будь-який зручний для людини час. Відкриття та обслуговування рахунку, виготовлення картки для пенсіонера є безкоштовним, – перераховує їх пані Зінник. – При цьому на суми таких банківських вкладів нараховуються відсотки, як на будь-які інші. Що ж стосується саме черкаських пенсіонерів, слід відзначити, що останнім часом дедалі частіше відкриваються термінали різних банків у сільській місцевості.

За допомогою цих новацій пенсіонери зазначених населених пунктів можуть отримати пенсію, не виїжджаючи в район чи місто.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору