Черкаські науковці візьмуть участь в міжнародному проекті з дослідження Верхньої Месопотамії

18 липня 2018, 16:33

Науковці Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького невдовзі візьмуть участь в міжнародному проекті з дослідження Гебеклі-Тепе (Пуповинний пагорб) у Верхній Месопотамії. Організаційно-матеріальними аспектами майбутньої експедиції займалась науковий працівник Наукового-дослідного центру з вивчення пам'яток археології Інституту Історії і філософії ЧНУ, кандидат історичних наук Оксана Меміш, інформує прес-служба Університету.

Слід зазначити що досліджувана місцевість відзначається величезною кількістю пам'яток біблійної доби (печера Ноя) та раннього християнства.

- На сьогодні це найбільш вражаюче відкриття світової археології пов’язане з ім’ям Клауса Шмідта. На цій місцевості вже на сьогодні відомі декілька десятків храмових комплексів, споруджених, близько 12 тисяч років тому. Власне, ще в добу пізнього палеоліту, тобто в часи коли за сучасними уявленнями люди були ще настільки примітивними, що займались лише мисливством та збиральництвом і навіть не вміли виготовляти керамічний посуд. У це важко повірити, але це так. Деякі з цих храмів вже розкопано, і навіть реконструйовано. Отже, подолано ще один щабель на шляху прилучення черкаських науковців та студентів-археологів до найбільш хвилюючих археологічних відкриттів на межі ХХ-ХХІ ст. Наступний етап планується на листопад-грудень цього року, - зазначає професор навчально-наукового інституту історії та філософії Анатолій Морозов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору