Черкаські науковці досліджуватимуть образи “сусідів” на прикордонні України, Польщі та Білорусі

13 вересня 2017, 21:30

Колектив істориків із кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з професором Віталієм Масненком отримав черговий грант від Державного фонду фундаментальних досліджень, повідомляють у прес-службі вишу.

Науковці досліджуватимуть актуальну міждисциплінарну тему «Образи "сусідів" на прикордонні України, Польщі, Білорусі: конфліктні історичні дискурси про минуле та моделі примирення». Дослідники переконані, що будь-які ускладнення в оцінках спільної минувшини сусідніх народів можна подолати тільки на основі її справді наукового аналізу. Тож на їхню думку, оцінки людських втрат від воєнних конфліктів мають давати не політики, а науковці.

Варто відзначити, що в попередні роки дослідницький колектив уже здійснював дослідження спільних та відмінних рис історії України та Білорусі, розвитку історичних студій та історичної пам’яті українців і білорусів. Тому нова тема є продовженням розпочатих наукових пошуків разом із білоруськими і польськими колегами.

Вгору