Черкаські моржі продовжують «пляжний сезон»

19 листопада 2014, 11:31

087023845a81e13fa501eecf846c5a13

Поки градуси термометру невпевнено повзуть до низу, черкасці вже місяць як пірнають у холодну воду, інформують Новини Черкащини.

У Черкасах загартовуванням займаються два клуби на пляжі «Рів’єра» та на «П’ятачку» біля Річкового порту. Щоранку з 5 до 9 години на останньому загартовують тіло і дух близько 20 чоловік в одній групі абсолютно різного віку: від дітей до людей поважного віку. Серед них і Віталій Серебрянніков. Хлопець почав займатися «моржуванням» ще 2 роки тому і не з чуток знає про користь загартовування. Цього року, він теж не забув про зимову традицію і вже місяць підкорює крижану воду. Віталій витрачає на ранкове плавання близько 25 хвилин тричі на тиждень і одразу прямує на роботу. Хлопець працює персональним тренером, тому про вплив загартовування на організм знає не тільки з власних відчуттів.

‒ Кожне занурення – це стрес для організму. Відчуття холоду не залежить від стажу моржування. Кожного разу холодно, легше тільки налаштовуватися, ‒ ділиться Віталій Серебрянніков. ‒ Є люди, які спеціально привчають себе до холоду. Вони і занурюються у холодну воду, і плавають близько години, і взимку ходять у тонких куртках. Це для них не моржування, а спосіб життя.

За словами Віталія, під час запливів обов’язково присутня людина, яка слідкує за моржами та прибирає територію від скла. Однак, для любителів загартовування найкраща погода ‒ коли скрізь сніг, тому що до ніг не липне пісок.

У кожного моржа є своя історія, яка спонукала до загартовування. Засновник черкаського «Клубу довгожителів» Олександр Толбатов, завдяки купанні у крижаній воді позбувся проблем зі спиною та тиском. Віталій Серебрянніков вважає, що наявність хвороб не має бути приводом для загартовування. Пірнаючи у Дніпро взимку, можна попередити безліч хвороб, укріплюючи імунітет.

1a60c862b25820ff5dd8f65dc7db95f1

‒ Я почав загартовуватися щоб перевірити силу своєї волі і укріпити здоров’я. Звісно, перед початком я надивився документальних фільмів, вивчив тематичні книжки. Дізнався багато корисного. Наприклад, не підготовленим людям довше хвилини у холодній воді перебувати не варто. А пірнати потрібно повністю з головою. Тому що під час стресу, залози організму виділяють гормони. Занурюючись повністю, гормонів, що відповідають за знищення ракових клітин, виділяється більше. А коли виходиш з води, на якусь мить підвищується температура тіла, внаслідок чого додатково знищуються шкідливі для організму бактерії, ‒ запевняє тренер з дворічним стажем моржування.

b6c536640cf5383dd6bd1a9de331b4d6

Міф про те, що від загартовування можна захворіти Віталій спростовує власним прикладом.

‒ Вперше я занурювався з температурою 37,4 °C. Більше того, вона не спадала тиждень, враховуюче те, що я пив антибіотики. Потім я й забув за підвищену температуру і не міряв її. До 38 °C можна купатися. Не перестають купатися й моржі з кашлем або нежитем. Ніщо так не допомагає при нежиті, як крижана вода. Ніс розкладає одразу, ‒ ділиться власним досвідом Віталій.

За словами моржів, відчуття після занурення неймовірні, єдине, що в мороз дуже мерзнуть кінцівки. Іноді, при болях у суглобах, занурення у холодну воду може дати знеболюючий ефект. Вже за 10-15 хвилин дуже хочеться їсти, тобто обмін речовин в організмі пришвидшується. Серед протипоказань ‒ переохолодження та перевтома протягом дня. Тому що кожне занурення – це навантаження, отже, потрібен і повноцінний відпочинок. Звісно, перш ніж прийняти рішення і почати загартовуватися, варто проконсультуватися з лікарем, особливо людям, що мають серцево-судинні захворювання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору