У зоні АТО на сході катастрофічно не вистачає лікарів. Йдеться про польові шпиталі для військових і про прифронтові лікарні в містах та селах. Поранених часто доводиться транспортувати за десятки кілометрів до найближчого лазарету. Отже втрачаються надважливі для порятунку життя хвилини. Чи допоможе вирішити проблему мобілізація, адже повістки почали масово отримувати і медики, з’ясовували журналісти програми «Спецкор» телеканалу «2+2».
Журналісти звернулися до черкаського обласного військкомату і дізналися, що наразі потрібно 14 фахівців. Повістки надіслали 50-тьом. Відгукнулися… двоє. У решти різко погіршився стан здоров’я і за довідками вони непридатні.
Хірург Андрій Зеленько – один із тих, хто хоче допомагати.
- Я не маю страху в питанні чи це буде передова, чи це буде військовий госпіталь. Я сьогодні думаю не тільки про себе, а й про свою родину. Розмова йде поки що про військово-медичну підготовку протягом 3-4 місяців. Де мої вміння, мої знання будуть необхідними, там я буду працювати, - говорить Андрій.
Часто люди бояться, бо не знають цих обставин. Рідко хто володіє інформацією про підготовку і про те, що відразу на фронт не відправляють, а лише беруть на облік, про те, що звільнити з основного місця роботи мобілізованого спеціаліста не мають права.
Про мобілізацію медиків на Черкащини з 16.51
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram