Черкаські дитсадки переходять на нові правила

21 липня 2016, 11:48
1455106437

Фото з сайту ogo.ua.

На Черкащині приватні дитсадки стануть для підприємців легальним бізнесом, а батьки отримають більший вибір закладів, у які зможуть ходити їхні діти, повідомляє vikka.ua. Раніше приватні садочки, аби уникнути ризиків, ховалися за вивісками "дитячий клуб", "студія", "центр розвитку" тощо. Однак нещодавно Міністерство охорони здоров’я спростило порядок діяльності таких закладів, затвердивши новий санітарний регламент. Згідно з ним дошкільний заклад віднині можна легалізувати навіть у звичайній квартирі.

Так, документ визначає "санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів усіх форм власності (створених у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях), виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я дітей".

Тобто тепер є законною діяльність приватних дитсадків, відкритих у квартирі або в спеціально облаштованих приміщеннях офісних центрів.

На думку начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерія Данилевського, таким рішенням Міністерство налаштовує на те, щоб управління сприяло створенню приватних дитсадочків у разі необхідності.

"Наприклад, у Золотоноші комунальні дитсадки перенавантажені, тому є потреба у створенні великого міського або кількох приватних дошкільних установ. Нещодавно до нас вже приходила приватний підприємець із Золотоноші, цікавилася створенням приватного дитсадка в місті. Тобто це рішення знайшло своє відображення, попит є", – зазначає Валерій Данилевський.

Водночас завідувач сектору дошкільної освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Любов Доценко вважає, що облаштування приватних дитсадків у певних пристосованих приміщеннях, як зазначається в регламенті, можливе за створення маленьких груп – максимум по 5-6 осіб та у разі належних умов перебування дітей.

На сьогодні у Черкасах легалізований лише один приватний дитсадок, навчання в якому проводиться за системою італійського педагога Марії Монтессорі. Цей заклад у травні пройшов атестацію та рекомендований обласним управлінням освіти.

Депутат міської ради від "Самопомочі" Олексій Романов вважає, що показником якості та результативності роботи ДНЗ є не тільки ліцензія. Так, донька депутата відвідувала один із приватних садочків, який не має ліцензії, однак має всі належні умови, які повністю відповідають встановленій ціні за виховання в садочку – 1200 гривень на місяць.

"Наш садочок я б назвав навіть "сімейного типу", адже в групах було до 10 дітей, що дозволяло вихователям знайти індивідуальний підхід до кожної дитини. Садочок має свою територію, зелену зону, спортивний майданчик. Раціон харчування – різноманітний, батьки особисто контролювали закупівлю продуктів, дітям постійно давали фрукти, ягоди тощо. Раз на два тижні для дітей влаштували різноманітні заходи: то похід в кіно, то на природу. Вихователі з педагогічною освітою та досвідом роботи з дітьми. Тобто не завжди все може вирішити ліцензія. Контроль батьків має набагато більше значення", – розповідає Олексій Романов.

Ще однією перевагою приватних дитсадків може стати відсутність корупційної складової: батьки платять абонемент та не турбуються про сплату "благодійних внесків", ремонти чи закупівлю інвентаря.

Однак у черкаських освітян викликає занепокоєння той факт, що за новим регламентом скасовується обов’язкова довідка від педіатра у разі, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала садок. На думку Любові Доценко, вихователі не можуть оцінити стан здоров’я дитини так, як лікарі.

"Коли дитина приходить до садочка, вихователь дивиться, чи чиста шкіра, чи не сльозяться та не почервоніли очі, чи нормальна температура, тобто перевіряє стан здоров'я дитини лише за зовнішніми ознаками", – каже Любов Доценко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору