“Чужих дітей не буває”: черкаські держвиконавці розповіли, як працює другий пакет закону

07 вересня 2018, 12:11

"Чужих дітей не буває": черкаські держвиконавці розповіли, як працює другий пакет закону

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Юрій Вишневський зазначив, що законодавчий акт "Чужих дітей не буває" вступив у дію 28 серпня 2018 року та передбачає зміни до різних законодавчих актів.

Юрій Вишневський розповів, що за 8 місяців цього року було стягнено боргів по аліментам більше, ніж за весь минулий рік. А це більше 80 млн грн проти 53 млн грн.

Він нагадав, що за несплату аліментів значно посилилась адміністративна відповідальність. Так, у разі здійснення повторного адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, законом передбачено застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. А ухилення особи від них тягне арешт строком до 10 діб. У випадку злісного ухилення порушнику може загрожувати позбавлення волі до двох років.

Серед новацій — скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень першого закону; використання всіх обмежень першого закону до боржників, які мають 3 місяці боргу перед хворою дитиною чи дитиною інвалідом. Також запроваджується система фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року — від 20% до 50% від суми боргу. Якщо заборгованість неплатника становить 1 рік, то сума автоматично збільшується на 20%, якщо 2 роки — на 30%, а для тих, хто заборгував за 3 роки і більше, сума зросте на 50%.

Закон передбачає звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних "горе"-батька або матір у випадку несплати ними аліментів понад 3 роки.

Серед економічних санкцій щодо злісних "аліментників" — заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має борг з аліментів понад 3 місяці. А в разі відкриття рахунку на ім’я фізичної особи, внесеної до єдиного реєстру боржників, або закриття рахунку такою особою, банк зобов’язаний у той самий день повідомити про це орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Юрій Вишневський також розповів про відповідальність за нецільове використання аліментів. Так, якщо хтось з батьків витрачає аліменти не за призначенням, тобто не на користь дитини, то це тягне за собою попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За його словами, орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і, які, відповідно, отримують аліменти. Порядок таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітикою. Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитись позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору