Черкаські депутати звинувачують “Укртелеком” у встановленні небезпечних люків

20 липня 2015, 18:57
7_148

Фото: прес-служба Черкаської міськради

Проблема відкритих люків в Черкасах сьогодні зібрала на виїзне засідання членів постійної депутатської комісії Черкаської міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища.

Про це інформує прес-служба Черкаської міськради.

Ініціювала таку зустріч голова цієї комісії Ольга Колісник, яка особисто на власному окрузі переконалась до чого призводять відкриті, або неналежним чином впорядковані люки:

– Днями біля будинку по вул. Орджонікідзе, 147 мала дитина, граючись на дитячій площадці, травмувала ногу об гострі краї залізобетонної кришки люку, яка просто стирчала поблизу пісочниці. В результаті цього інциденту дитину забрала «швидка» і вже в лікарні довелось накладати шви, оскільки рана виявилась надто глибокою. Такі приклади халатності служб, на балансі яких перебувають люки, на жаль, далеко не поодинокі, – наголосила Ольга Миколаївна. – Тому ми, як депутати, котрі представляють інтереси наших виборців, маємо взяти під особистий контроль вирішення питання щодо закриття належним чином кришок люків.

12_56

Фото: прес-служба Черкаської міськради

Проаналізувавши дані з «Оперативної служби міськвиконкому 15-05», які цілодобово надходять від черкасців щодо проблемних моментів життєдіяльності міста, було зафіксовано близько двадцяти фактів небезпечних люків. Примітно, що левова частина з них перебуває на балансі ПАТ «Укртелеком», де пролягають мережі телефонних дротів.

Тому на виїзне засідання постійної депутатської комісії був запрошений також начальник лінійного цеху Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» Андрій Труба.

Разом вони оглянули деякі ділянки вулиць, де були виявлені небезпечні люки. А саме, по вул. М. Красовського, вул. Ільїна, вул. Франка, вул. Одеській та вул. Котовського.

Під час огляду присутні переконались, що практично всі люки, які були відкриті чи не належним чином встановлені, несучи пряму загрозу для пішоходів та водіїв, перебувають у віданні того ж таки – «Укртелекому». І лише кілька – інших комунальних служб.

На це Андрій Труба пояснив, що через брак фінансування вони не можуть закупити та встановити замість викрадених – сучасні антивандальні люки з композитних матеріалів. Тому ставлять звичайні залізобетонні кришки власного виробництва, які через свою конструкцію щільно не прилягають до землі, створюючи небезпеку.

– Така залізобетонна кришка нам обходиться у приблизно 200 гривень. Тоді як спеціальні люки з вмонтованими антивандальними кріпленнями коштуватимуть дорожче, аніж звичайні. Орієнтовно, близько тисячі гривень за кожен, – розповів Андрій Андрійович.

Засумнівався у щирості його слів депутат міської ради від «Депутатської групи Вільні Демократи» Олександр Згіблов:

– Он погляньте на люки КП «Черкасиводоканал», це комунальне підприємство має досить скромні доходи. Проте вони чи не найшвидше в Черкасах реагують на факти викрадення кришок їх люків, встановлюючи, як правило, нові залізні чи з композитних матеріалів. Тоді як «Укртелеком» – далеко не бідна компанія, аби так халатно опікуватись власними люками. Приміром, у центрі Черкас вони здають в оренду значну частину свого приміщення «Львівській майстерні шоколаду». Аби хоча б частина цих коштів йшла на встановлення 5-6 сучасних люків щомісяця, то можна було б спокійно розв’язати цю проблему.

2_448

Фото: прес-служба Черкаської міськради

Зі свого боку, Олександр Згіблов запропонував «Укртелекому» свою допомогу у вирішенні цього питання. Зокрема, розповів, що на підприємстві «Темп» (яке він очолює) є високоточне лазерне обладнання, яке дозволяє здійснювати якісну обрізку.

– Якщо «Укртелеком» закупить метал, належної товщини, то наше підприємство може безкоштовно вирізати спеціальні кришки, зміцнивши їх металевими ребрами, якими можна буде накрити відкриті люки, – зауважив Олександр Георгійович.

А от депутат Максим Скорик з фракції «Рідне місто» у міській раді наголосив на необхідності тісніше працювати з правоохоронними органами задля виявлення крадіїв. А також – проводити постійні рейди у пунктах прийому металобрухту.
– Адже, якщо ті не прийматимуть такі кришки чи решітки, то вандалам не буде сенсу їх демонтувати, – наголосив Максим Григорович.

Тоді як депутат Андрій Кондратенко від «Політичної партії Удар Віталія Кличка» акцентував, що допоки правоохоронці виявлятимуть крадіїв, через відкриті люки травмуватимуться люди. Тому їх потрібно відразу накривати кришками чи решітками з матеріалів, які мають низький вміст металу, та будуть нецікавими для мисливців за металобрухтом. А також – встановлювати на них спеціальні антивандальні кріплення.

– Якщо це буде зроблено, то з більшою вірогідністю можна стверджувати, що такі люки прослужать громаді Черкас значно довше, аніж їх попередники, – відзначив Андрій Олександрович.

У підсумку виїзного засідання заступником управління інспектування Черкаської міської ради Ігорем Кітою було складено адміністративний протокол за виявленими фактами, який вручено представнику «Укртелекому». 29 липня той має з’явитись на засідання адміністративної комісії, яка буде розглядати це питання.

Того ж дня заплановано також засідання постійної депутатської комісії Черкаської міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища, на якій представник Черкаської філії «Укртелекому» має прозвітувати про пророблену роботу у напрямку усунення проблеми з небезпечними люками, які перебувають на їх балансі. Також аналогічні звіти члени депутатської комісії прагнуть заслухати і від інших підприємств та установ міста, які мають люки у Черкасах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору