Черкаські чиновники від медицини розповіли, як врятуватись від правця

01 жовтня 2017, 12:59

На Звенигородщині громадянці, яка пошкодила ногу цвяхом не надали послугу з профілактики правця. Разом з тим їй лікар настійливо рекомендував вколоти протиправцеву сироватку (ППС), або протиправцевий імуноглобулін та протиправцевий анатоксин (АП), розповідає "Прочерк".

Нічого не знайшовши у Звенигородці, громадянка через родину розпочала пошуки в Черкасах потрібного препарату. У Черкасах в одній аптеці знайшли препарат анатоксин, однак для його транспортування потрібен був спеціальний охолоджуючий контейнер, що ускладнило справу. На щастя, анатоксин також знайшли в одному з мед закладів по сусідству зі Звенигородським районом, куди жінка поїхала і де їй була надана допомога.

У пошуках потрібного препарату звенигородчанка познайомилася з іншими людьми, які мали схожі історії. В цілому, отримати травму може кожен, однак пошук потрібного препарату в українських реаліях досить складний.

Начальник управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайло Лобас роз’яснив, чи всі райони Черкащини забезпечені відповідним протиправцевим препаратом та що робити людям, що отримали травму?

На сьогоднішній день протиправцева сироватка, протиправцевий анатоксин – це препарати, які не входять до списку ліків, які закуповуються за кошти державного бюджету. Крім того, вони не зареєстровані на території України і не можуть бути застосовані в лікувальних закладах. Вакцина АДП-м (адсорбований дифтерійно-правцевий анатоксин із зменшеним вмістом антигену) – комбінована дифтерійно-правцева вакцина, яка використовується для планової імунопрофілактики дифтерії і правця дітям від 7 років та дорослим.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) від 05.08.1999 № 198 «Про вдосконалення профілактики, діагностики та лікування правця» вакцина АДП-м може застосовуватись при екстреній профілактиці замість правцевого анатоксину. Дозу препарату визначає лікар, зважаючи на тяжкість ушкодження та щеплю вальний статус постраждалого.

Забезпечення області вакциною АДП-м станом на 21.09.2017 складає 42674 доз. На сьогодні у всіх районах області АДП-м-анатоксин в наявності.

Згідно з призначеним лікуванням постраждалому вводиться протиправцева сироватка або протиправцевий імуноглобулін.

Відповідно до листа МОЗ України від 06.07.2017 № 3.22/18372 наша держава отримала через міжнародні організації у якості гуманітарної допомоги імуноглобулін протиправцевий (країна-виробник Німеччина) з терміном придатності до 01.2019. Препарат надається із складів ДП «УКРВАКЦИНА» конкретному хворому за клопотанням закладу охорони здоров'я, в якому проводиться лікування.

Таким чином, громадянам, які отримали рани, потрібно звертатися за медичною допомогою до лікарів хірургічного профілю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору