Черкаська міськрада просить Верховну Раду і Турчинова прийняти виборчий кодекс

27 березня 2014, 11:18

Депутат Черкаської міської ради Валерій Воротник звернувся до голови Верховної Ради, в.о. Президента України Олександра Турчинова та народних депутатів з вимогою розглянути на найближчому сесійному засіданні негайно ухвалити Виборчий Кодекс та внести зміни до законодавства в частині проведення виборів міських голів у два тури.

Таке звернення Валерій Воротник зачитав під час засідання сесії міської ради. Більшість депутатів міськради його підтримали.

"За два десятки років історії незалежної України в країні не відбулося жодних виборчих перегонів будь-якого рівня без порушень виборчого законодавства, злочинів проти виборчого права та інших фактів, які б ставили результати перегонів під сумніви. Причин тому принаймні декілька, серед яких на першому місті слід зазначити недопрацьоване та недосконале законодавство, яке до того ж змінювалося чи не перед кожними виборами. Кожна політична сила, кожен президент, отримавши владу та контроль над країною, намагалися змінити виборче законодавство, налаштувавши його під власні політичні потреби. Вважаємо це неприпустимим для демократичної країни, яка обрала Європейський шлях розвитку, яка поважає власних громадян, їх громадянські права та норми міжнародного права.

Просимо вас ініціювати терміновий розгляд у Верховній Раді України у стислі терміни по прискореній процедурі вже розробленого фахівцями та громадськими активістами Виборчого Кодексу України, який, до речі, вже пройшов схвальну експертизу Венеціанською комісією, але попри це протягом тривалого часу не прийнятий в якості основного закону, що регламентує процедуру проведення виборів будь-якого рівня в Україні. Вважаємо за потрібне при ухваленні цього рішення ввести норму про мораторій на внесення будь-яких змін до виборчого законодавства в Україні протягом десяти років", - заявив депутат.

Також у зверненні він попросив внести зміни до Закону України « Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині проведення виборів міських, сільських, селищних, голів у два тури.

"Ця зміна зможе сприяти зменшенню політичної корупції, впливу різного роду порушень на результати волевиявлення. Крім того введення такої норми стане своєрідним запобіжником проти обрання голів, які не репрезентують всю територіальну громаду і не користуються довірою її значної частини. Діючі нині норми права призвели до обрання голів, за які віддали свої голоси інколи менше 10% населення. Відповідно, ці керівники не користуються довірою населення і в багатьох випадках створюють конфлікти з обраними місцевими радами, що наприкінці призводить до паралічу місцевої влади, конфліктності та, інколи, до дострокового припинення повноважень голів. Крім того, існуюча система вразлива до брудних та кримінальних технологій проведення виборів, а саме підкупу виборців, реєстрації технічних кандидатів та кандидатів-клонів тощо", - повідомив Валерій Воротник.

Він просить розглянути викладені пропозиції на найближчому сесійному засіданні Верховної Ради України за прискореною процедурою як негайні.

Вгору