Черкаська художниця презентувала оригінальну виставку картин у техніці фелтинг

05 липня 2018, 23:31

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація першої персональної виставки самобутньої черкаської художниці Ірини Петрик. На ній було представлено більше 30 картин, виконаних в унікальній техніці фелтинг, яка дозволяє „ малювати “ вовною. Серед них флористичні натюрморти, портрети, ікони та колоритні сюжетні картини. А ще оздоблений вовняними орнаментами одяг.

Ірина Анатоліївна за фахом не художник, а економіст. А малювати у такий дивний спосіб навчилась цілком самостійно. Як продемонструвала виставка — не марно. Адже просте захоплення у неї з часом трансформувалось у цілком вдячне покликання, яке подобається людям та дарує їм світлі енергії насолоди прекрасним. Такій унікальній "вовняній творчості" передував курйозний випадок.

— Мені попсували одяг у переповненому тролейбусі, — згадує художниця. — І я звернулась до своєї доброї знайомої, яка займається декоруванням одягу, по допомогу. Вона вигадала для мого порваного пальта чудову вовняну аплікацію. Розглядаючи свій оновлений одяг, я настільки надихнулась результатом, що одразу подумала: а чому б не спробувати робити у такий самий спосіб картини самій?

Першою "пробою пера" став маленький натюрморт з фіалками. Далі художниця ускладнювала собі завдання. Так з’явились на світ її "Українська мадонна", портрет Кобзаря, сюжетні полотна "Січовий гопак" та ціла серія, присвячена високій емоції, народженій у танці. Кожне полотно — кілька місяців кропіткої роботи. До того ж, попередньо пані Ірина ще певний час виношує саму ідею нової роботи. І вже тоді, як все складеться до купи — і задум, і сюжет, і всі найдрібніші нюанси з підбору кольорової гами, і головне емоційний стан майстра, вже тоді починається дивовижний процес матеріалізації намріяного.

До речі, техніка фелтинг доволі складна і потребує неймовірної охайності при виконанні роботи. Майстер повинен мати художній смак і неодмінно вміти малювати.

— Якщо людина не вміє малювати, то ніяка техніка їй не допоможе. Вона може створити чудову аплікацію, або "написати" вовною те, що в мистецьких колах звикли називати примітивом. Але справжню картину, яка має особливе енергетичне наповнення, не зробить, адже це потребує певної майстерності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору