Затемнення та магнітні бурі: як черкащанам пережити період “кривавого” Місяця

27 липня 2018, 17:20

Затемнення та магнітні бурі: як черкасцям пережити період "кривавого" Місяця

Сьогодні, 27 липня, відбудеться рекордне місячне затемнення або, як його ще називають, "кривавий" Місяць. Ми підготували поради від фахівців, як пережити це явище природи. Спеціалісти радять не зациклюватися на негативі.

27 липня черкащани зможуть спостерігати за рідкісним місячним затемненням, яке триватиме майже 4 години. Починаючи з 22 години, повний Місяць пройде через тінь Землі. Астрономи очікують, що повне місячне затемнення триватиме 1 годину 43 хвилини, а часткове, тобто до і після повної фази затемнення – 3 години 55 хвилин.

Зазвичай, українці  списують на магнітні бурі та затемнення свої агресію та роздратованість, проблеми зі сном, перепади настрою та головний біль.

Зі слів фахівців, магнітні бурі виникають, коли на сонці відбуваються потужні вибухи. Із сонця викидається величезна кількість плазми, яка летить прямісінько до нас та наштовхується на магнітну оболонку планети.

Доктор фізико-математичних наук, доцент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Юрій Ляшенко вважає, що нині варто боятися не так магнітних бур, як самонавіювання. На його думку, ці природні явища аж ніяк не можуть вплинути на самопочуття людини та природу. Однак, науковець повідомив, що під час цього дійства можуть виникати замикання електромереж.

- Свого часу такий випадок було зафіксовано в Канаді, там повально відбувалися аварії-замикання на трансформаторах,  внаслідок чого країна певний час лишалась без електроенергії. Також можуть бути збої в супутниковому зв’язку, - розповів пан Юрій.

Щодо людей, то на думку науковця, це явище може вплинути на кров, в якій є залізо.

- Судини можуть як стискатись, так і розширюватись. У людей, котрі мають проблеми з цим, це відчувають. Здорова людина цього не відчує. Чутливість до магнітних бур в кожної людини своя.  Головне - дотримуватись здорового образу життя та бути готовим до стресів, - переконаний Юрій Олексійович.

Фахівці рекомендують  не зациклюватися на негативі, а краще спостерігати за цим чарівним явищем. Зі слів пана Ляшенка, в такій конфігурації Місяць щодоби проходить над Землею, тому перейматися не варто.

Затемнення та магнітні бурі: як черкасцям пережити період "кривавого" Місяця

Фото: Справжні Черкаси

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Юлія Чистовська переконана, що такі явища, як магнітні бурі та місячні затемнення, не завдають значної шкоди людському організму, однак можуть вплинути на психоемоційний стан  та на людей, яких називають метеозалежними, тобто залежними від різкої зміни погоди.

- Частково ураженою категорією людей в цей період є особи із захворюваннями ендокринної, серцево-судинної систем та люди з психічними розладами. Зокрема, на людей останньої категорії такі природні явища впливають на психоемоційний стан та інколи можуть загострювати деякі психічні переживання. Може виникнути відчуття тривоги, - повідомила науковець.

Зі слів пані Юлії,  функціонування організму людини обумовлене певним ритмом (його ще називають циркадним ритмом). А такі явища, як затемнення, зміна географічного поясу та магнітні бурі можуть негативно вплинути на організм людей з підвищеною чутливістю.

- Ця чутливість залежить від стійкості роботи «біологічного годинника», який впливає на роботу та активність всіх систем організму,  особливо на роботу ендокринної системи. Ця система також впливає на психічні процеси  такі, як: бадьорість, сон,  мотивація тощо.  Ці явища по суті безпечні для людини і значної шкоди здоров’ю не наносять, - переконана Юлія Юріївна.

Вона наголосила, що ці природні процеси несуть значно менший вплив на людину, ніж його змальовують.  Основною проблемою такої чутливістю є самонавіювання.

- Стійкості до цих явищ сприяють розпорядок дня, харчування та здоровий спосіб життя. Однак у ці дні краще утриматися від значної активності в роботі, щоб уникнути перевантаження систем організму, зауважила Юлія Чистовська.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору