Черкащанин вчить оперувати ведмедиків та ходити по воді

24 липня 2016, 23:02

570068Незвичні наукові квести та пікніки організовує черкащанин Євген Стромило зі своєю командою "BrainRun". В арсеналі брейнранців вже близько сотні експериментів. На них проходять курси фізики, хімії та біології діти від п’яти років, пише vikka.ua.

"Іграшкового метрового ведмедика люблять оперувати і дорослі, і діти. Ідею підгледіли в колег із Польщі. Там з одного ведмедика в інший пересаджували нирку. Ми ж вирізаємо піддослідному апендикс. Усе за правилами: з рукавичками та масками, анестезією та хірургічними зажимами. Якщо є порушення, зокрема загроза сепсису, починаємо все спочатку", – розповідає Євген Стромило.

986358Команда "BrainRun" однією з перших в Україні почала займатися науковими квестами. Перший пілотний проект стартував у Одесі, після чого однодумці почали "прокачувати мозок" і в інших містах.

"Поступово відроджується інтерес до занять наукою, проте суха теорія неактуальна. Ми показуємо її цікаво, в ігровій формі. Дитина пробує різні експерименти і ми пояснюємо, чому це відбувається. У мене був випадок, коли після наших експериментів зателефонував знайомий за інструктажем, бо син хотів повторити вдома той же дослід. Довелось виручати", – зазначає черкащанин.

543162Є й квести для дорослих. Завдання у них вже більш складні та мають менше підказок. Дорослі теж швидко вмикаються у процес із коментарями на кшталт "шкода, що нам цього у школі не показували". Зокрема у квестах брейнранців брав участь і міністр освіти, і посол Данії в Україні.

Проте найбільшою популярністю і серед дітей, і дорослих користуються видовищні експерименти – так би мовити зі спецефектами: димом, вогнем. Зокрема кожен може спробувати на дотик піну, що горить у руках.

523823"Для досліду потрібен тільки розчин мильної води та газовий балончик для заправки запальничок. Спочатку напускаємо газ в розчин так щоб утворився шар піни. Потім мочимо руку у звичайній воді та набираємо в неї піни з газом та підпалюємо на безпечній відстані від себе. Завдяки тому, що вода досить погано проводить тепло та процес випаровування ендотермічний (з поглинанням теплоти) ми не відчуваємо рукою жар від вогню та не отримуємо опіки", – пояснює Євген.

874970Надзвичайно ефектним був басейн, наповнений неньютонівською рідиною, що створила команда у Тернополі. Змішавши суміш звичайного крохмалю з водою у відповідному співвідношенні, утворилася рідина, що тримала людей на поверхні, більше того на ній пара навіть станцювала запальний танець.

"Такий розчин унікальний тим, що він одночасно має властивості як твердого тіла, так і рідини. Він протидіє прикладеній ззовні силі, тобто якщо в нього потихеньку занурити руку, вона увійде як у звичайну рідину, але якщо вдарити кулаком, то розчин протидіятиме, буде досить твердим і кулак геть не зануриться в нього. По цьому розчину можна активно переміщатися, але не забуваючи постійно тупотіти ногами, щоб розчин протидіяв і людина не погрузла в ньому", – розповідає черкащанин.

З такими та іншими дослідами Євген Стромило познайомить містян уже на фестивалі до Дня Незалежності у Долині троянд. Планують брейнранці "озадачити" черкащан і на День міста, що запланований на третю неділю вересня. Цієї осені Черкаси стануть 12-м містом, куди зайде команда з науковим пікніком.

Усі фото надані героєм публікації

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору