Черкащанин підкорює “місто майбутнього” креативними проектами

10 липня 2017, 22:08

"Створюю шум, який робить людям весело", – так коротко описує свою роботу в Об’єднаних Арабських Еміратах Ігор Полак. Чотири роки тому він змінив нічне життя провінційних Черкас на бурхливі ритми мегаполісів у одній із найбагатших країн світу, повідомляє "ВІККА".

- Я закінчив музичне училище. Скільки себе пам’ятаю, все моє життя обертається навколо цієї сфери. Окрім створення музики, займався організацією вечірок, втілював різні творчі ідеї. Чотири роки тому робота у Черкасах дещо пішла на спад і в цей момент подруга запропонувала полетіти музикантом в Дубай. Я погодився, зібрав валізу і за тиждень уже був там, – пригадує черкащанин.

Рішення змінити країну виявилося доленосним не тільки для розвитку кар’єри. В аеропорту Ігор познайомився з майбутньою дружиною Алісою. Вона теж летіла в Емірати працювати музикантом.

- Певний час із Алісою працювали на контрактах. Ми жили у тому ж готелі, де і був клуб, в якому ми працювали, тож потреби орендувати житло не було. У готелі було все необхідне: басейн, спортзал, ресторан. Якщо кудись і виїздили, то на таксі. А загалом шість днів на тиждень ми працювали. Здебільшого я займався постановкою номерів, ми робили шоу, – розповідає черкащанин.

Через два роки на контракті Ігор вирішив рухатися далі. Спершу працював управителем нічного бару, а згодом вирушив у самостійне плавання.

- Пішов на фріланс. Наразі займаюся організацією вечірок, піаром – по суті, створюю шум, який робить людям весело. Ніч – це активний час для мене. Хоча і вдень працюю: вирішую організаційні моменти, займаюся рекламою, а ще комерційними івентами (дні народження, весілля), – пояснює Ігор.

Найцікавіший проект, у якому взяв участь черкащанин, це проект "Coma" – андеграундні вечірки для любителів електронної музики.

- Загорівся і жив цим проектом певний час. Навіть були конфлікти з дружиною, бо присвячував роботі практично увесь час. Коли вперше туди потрапив, у мене був легкий культурний шок, бо побачив людей, які не просто прийшли на тусовку, як це часто буває, а вони дійсно були в темі і кайфували від того, що відбувалося, – зазначає шоумен.

Окремий напрямок роботи Ігоря – це співпраця зі студією звукозапису, де команда створює аудіо- та відеопродакшн.

- Із засновниками студії Омаром та Ахметом у нас вийшла класна колаборація. У Facebook я побачив, що відкрилася така студія і я подумав: з ними треба зв’язатися (у Черкасах свого часу в мене була своя студія звукозапису). Першим мені написав Омар, причому російською. Я взагалі не зрозумів, як так. Виявилося, що вони 9 років прожили в Україні і знають не одну іноземну мову. Ми миттєво з ними спрацювалися, – розповідає черкащанин.

Із останніх їхніх зйомок – замовлення для державної установи Dubai Islamic Center. Той виїзд видався досить екстремальним.

- Ми приїхали знімати, а там всі мусульмани. Це був захід, де молоді хлопці, які пройшли духовну освіту, складають екзамен по Корану. Нам дуже пощастило, що були в сорочках, а не у футболках. Я і Омар маємо татуювання на руках, тож як тільки ми вийшли із машини, до нас підбіг хлопець і дав команду швидко відкотити рукави, – пригадує Ігор.

В Еміратах іноземцям потрібно вміти крутитися

Дубай – полікультурне місто із безліччю національностей. Менталітет представників кожної країни позначається і на бізнес-переговорах та їхній успішності, – переконався черкащанин.

- Дуже різна ментальність. В індусів стратегія ведення переговорів зводиться до того, щоб зекономити гроші. У них немає розмежування понять між реальною оптимізацією і просто економією. Вони хочуть вкладати по мінімуму, а отримати по максимуму. З ними дуже важко домовлятися – торгуватимуться навіть за п’ять доларів. Британців дуже важко зрозуміти. Якою б у тебе не була ідеальною англійська, але зрозуміти ірландців, які вже випили в обід пива і приїхали на зустріч, дуже складно. Але водночас з ними дуже комфортно, – пояснює Ігор.

Близько 20 відсотків населення Еміратів – це корінне населення, решта – іноземці. Їдуть туди у пошуках кращого життя і українці.

- Не варто їхати в Дубай на заробітки, якщо немає внутрішнього стрижня. Його треба виховати в собі, а тоді вже збиратися туди. Там треба пробиватися і вміти знайти спільну мову з представниками різних національностей та культур. Я знаю дівчат і хлопців, які взагалі не могли розмовляти англійською і знали три слова, але були впевнені в собі і від них ішов такий посил, що їх сприймало оточення. Звичайно, це не стосується сфери обслуговування, де мова є обов’язковою для роботи, – розповідає черкащанин.

На вулиці температура +50, у приміщені – +16

Тим, хто наважиться їхати в Емірати, потрібно бути готовими і до температурних контрастів.

- Дуже багато людей роз’їжджаються на літо чи то в рідні країни, чи просто подорожують, бо витримати 50-градусну спеку не всім під силу, і я із їхнього числа. Є частина українців, які їдуть звідти просто через те, що їм не підійшов клімат. До того ж місцеві люблять переборщувати із кондиціонерами. У мене вдома кондиціонер стоїть на відмітці +22 градусів. Для мене це комфортна температура. У них у приміщеннях як правило +16. Заходиш із вулиці у дубар, – зазначає Ігор.

За останні роки в Еміратах дещо змінився клімат. Там кілька днів можуть лити сильні зливи та навіть випадає сніг.

- Коли жив у Рас-ель-Хаймі (емірат в гірській місцевості), там уперше випав сніг. Тоді на вулицю повибігали місцеві у пуховиках та сланцях і почали знімати сніг на телефони. А туристи у свою чергу фотографували їх. Це була дуже кумедна ситуація. А ще у містах немає зливових колодязів – раніше у цьому не було потреби, бо не було сильних дощів. Але під час тривалих злив вода збирається і чимало машин просто топиться на дорогах. Зробити зливові колодязі – це дешевий варіант. Там запускають у небо літаки, які розганяють дощові хмари, – пояснює черкащанин.

Заборона на відвертий одяг та алкоголь діє не скрізь

Як і в більшості мусульманських країн, в Еміратах існує безліч суворих заборон, проте ця тема теж є суперечливою. На вулицях спокійно можна побачити місцевих жінок у паранджі і в той же час туристок у шортах. Проте так ходити можна далеко не в усіх еміратах.

- На вечірках люди не переймаються щодо свого відвертого одягу. Є певні правила і всі про них знають, але в той же час ігнорують їх. П’яні і не надто пристойно одягнені люди можуть розважатися у межах клубів чи нічних закладів. Зрозуміло, що по вулиці в купальнику чи без майки не пройдешся. Пам’ятаю, після довгої відсутності приїхав в Україну і побачив на вулиці хлопця в шортах, без майки і з пляшкою пива. І я одразу прикинув, скільки б йому впаяли за це. Тільки за одяг його оштрафували б на тисячу доларів. За пиво його б могли на місяць посадити до в’язниці. Пити алкоголь у розважальних закладах можна скільки завгодно, а от на вулиці – зась. Вдома теж тримати алкоголь заборонено, але є вихід – можна оформити відповідну ліцензію, – розповідає Ігор.

Дороге житло і пластмасова їжа

Пересуватися по Дубаю без своєї автівки нереально. Або доведеться ділити в метро із пакистанцями, або витрачатися на дороговартісне таксі.

- Автомобілі там недорогі і цілком доступні. Інша справа – отримання водійських прав. Навчання в автошколі коштує дві тисячі доларів. Кожна перездача екзамену обходиться у 400 доларів. Я так і не склав останній екзамен, тому їжджу зараз без прав. Це ризик, але я не порушую правил, а дорожньої поліції у них немає. Якщо спіймають – дві тисячі штрафу, – зізнається черкащанин.

Вартість житла у Дубаї залежить не тільки від розташування, а й від виду з вікна. Що він є видовищнішим, то дорожчими є квадратні метри.

- Кімната обійдеться у півтори тисячі. Це мінімальна вартість. За ці гроші можна зняти і власне невеличке житло, але десь на периферії і тоді без машини взагалі ніяк. Ми знімаємо в центрі поряд із "Бурдж-Халіфа" – найвищим хмарочосом у світі. Це дуже затратно. У місті взагалі постійно триває будівництво. Коли все забудовано, там намивають нові штучні острови. Так зараз створюють нові Пальмові острови та архіпелаг із островів у вигляді карти світу. Нерухомість в Еміратах – це взагалі гарна інвестиція. Але коштує квартира у центральному районі міста від мільйона доларів, – констатує Ігор.

Буде важко в Еміратах і любителям смачно попоїсти

- Продукти харчування дорожчі приблизно у вісім разів. Там "пластмасові" овочі і таке ж м’ясо. Хороше м'ясо знайти практично нереально, хіба що у дорогих ресторанах. Я гурман і мені дуже бракує смачної та натуральної їжі. Щороку лечу в Україну з думкою про смачні страви. Тут від’їдаюся просто неймовірно. Щодня у мене гастрономічні тури по місту, – зізнається Ігор.

Та не єдиним відпочинком живе у Черкасах Ігор. Тут за доброю традицією займається "розкачкою" клубного життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору