Черкащани зможуть скористатися новою медичною послугою

14 листопада 2016, 08:06

650d844bb848a7058bfc5fd2f28eab4a2bcaa0d9

Перелік платних послуг, що мають надавати медики, поповнився ще однією − послугою з телекомунікаційної діагностики. Що це за послуга і як вона надаватиметься на місцевому рівні, розповів директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник, пише УНН-Центр

"Цей перелік платних послуг існував ще з 1998 року. Нічого дивного в ньому немає: профілактичні медогляди для тих, хто працює на шкідливих виробництвах, медогляди для надання дозволів на носіння зброї, косметологічні та інші нелікувальні процедури, спрямовані на укріплення здоров’я тощо. Єдине, що додали, − платну послугу з телекомунікаційної діагностики. Це означає, що пацієнт може проконсультуватися через Skypе чи інші засоби зв'язку з будь-яким фахівцем. Оце вся новація", − пояснив Стадник.

Водночас він не готовий сказати, як новація працюватиме на місцевому рівні.

"Важко сказати, що мали на увазі розробники програми, тому що телеконсультації мають мізерну питому вагу серед усіх консультацій. Так, є певні методики в Україні, що дозволяють під час професійних наукових конференцій поряд із теоретичним матеріалом подавати трансляцію якоїсь складної операції на екрані. Такі послуги − навчальні, й раніше були платними: кожен лікар, який брав участь у такій конференції, мав сплатити реєстраційний внесок. Як використати цю платну послугу на рівні сімейного лікаря? Важко уявити. Мабуть, якщо пацієнт уклав угоду про такі послуги зі своїм лікарем, то у випадку, коли в нього на тілі раптово, скажімо, з'явився якийсь висип, то він має право набрати свого лікаря через Skypе і запитати, показуючи на екрані цей висип, що з ним робити, яку таблетку випити. А якщо в тебе інфаркт міокарда, то навряд чи кардіолог погодиться консультувати через Skypе, а скаже приїздити і робити обстеження − електрокардіограму або УЗД серця", − розповів директор департаменту.

За його словами, цю платну послугу важко запровадити на сучасному рівні розвитку діагностики й розвитку електронних технологій у суспільстві, адже надзвичайно малий відсоток тих, хто впевнено користується ними в повсякденному житті.

Вгору