Черкащани “протестували” безвізовий режим

19 червня 2017, 13:56

11 червня, починаючи з 00 години 00 хвилин, набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки громадян України. Черкащани вже скористалися можливістю потрапити до ЄС у спрощений спосіб. З біометрикою, та все ж таки частіше з візами, наші громадяни виїжджають до Західної Європи, повідомляє "ВІККА".

Кількість черкащан, що виїздить закордон однозначно збільшилася. Безвізовий коридор для українців розраховується на півроку, протягом якого наші громадяни мають право перебувати в країнах Шенгену не більше 90 днів. Експерт із візового консалтингу Олександр Оськін розповів про трудову міграцію черкащан і як вона змінилася із введенням нових правил.

За його словами, трудова міграція українців за кордон останніми роками стабільно зростає.

- За перші 2-3 дні дії безвізу кордони перетнуло 50 тисяч українців. Серед них з біометричними паспортами було трохи більше 4-х тисяч. Кількість тих, хто виїжджає на роботу з безвізом збільшилася на декілька відсотків. Здебільшого ж українці їдуть працювати до Польщі. Роблять це легально, адже там суворі правила контролю за галуззю праці, – пояснює Олександр Оськін.

Своїм досвідом долання українського кордону без віз у соціальній мережі поділилося відоме черкаське подружжя Андрія Більди та Марини Волошенко. Про свої враження екс-депутат Черкаської міської ради написала у соцмережі.

- Українську митницю "Лужанка" минули досить швидко. Хвилин за 20, враховуючи чергу з десяти машин. Проте досвідчені автомандрівники стверджують, що цієї ночі був ажіотаж. Угорці примусили почекати десь з годину. Зважаючи на досить велику кількість бажаючих (машин від 20 до 30), процедура очікування затягнулася. Попереду авто з нашими спортсменами та велотехнікою ретельно оглянули, змусили вивантажити всі речі, заглядали до сумок та велосипедів. Шукали цигарки та алкоголь. Не знайшли. Нас перевіряли менше: лише оглянули машину та речі. Додаткових документів не вимагали, обмежились паспортами, в яких поставили відмітку про перетин кордону, техпаспортом на авто та "зеленою картою", – зазначила вона.

На українсько-польському пропускному пункті "Ягодин" черкащани потрапили у затор. Про те, що машини там вишикувались у чергу, повідомив на своїй сторінці у соцмережі Руслан Шилов.

"Їдуть в чотири ряди. На в'їзд ще більша черга, ніж на ви'їзд", – здивувався великою кількістю охочих в’їхати в Україну черкащанин.

Позитивними враженнями від проходження прикордонного контролю поділилася черкащанка Тетяна Дума. У своєму відгуку вона підкреслила, що її не запитували щодо зворотніх квитків, броні у готелі та суми на щоденні витрати.

- Усе чудово. Український контроль пройшла швидко, тільки придерлись до мого 200-грамового йогурту. Довелось випити його відразу. Всі працюють, а я стою собі і п'ю йогурт на їхньому ж робочому місці. У Будапешті все ще швидше відбулося: дядько-контролер подивився, посміхнувся і поставив штамп без зайвих питань, – написала вона.

сергей сказав:

А как же служба в армии?Пиар кончился

Вгору