Черкащанку, яка незаконно отримувала пенсію, оштрафували

11 жовтня 2016, 15:07

суд гроші

Черкаською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно громадянки К., яка в квітні 2009 року надала працівнику Управління пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області підроблені документи, внаслідок чого їй було призначено пенсію за віком, відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Таким чином, на підставі підроблених документів гр. К. з 2009 по 2015 р.р. незаконно отримала грошові кошти у вигляді пенсії на загальну суму майже 95 тис. грн., що більше ніж в 155 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на момент закінчення злочину, чим спричинила значну шкоду Пенсійному фонду України.

Судом жінку визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190,  ч. 4 ст. 358 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), що завдало значної шкоди, і використання завідомо підроблених документів) та, враховуючи фактичні обставини, особу обвинуваченої, щире каяття останньої у вчиненні злочину, визнання у повному обсязі цивільного позову, призначено покарання у вигляді штрафу у встановленому законом розмірі.

Крім того, судом зобов’язано обвинувачену відшкодувати на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області збитки, завдані кримінальним правопорушенням.

Наразі вирок не набув законної сили у зв’язку з перебігом строку на апеляційне оскарження.

За інформацією прес-служби Черкаської міської прокуратури

Вгору