Черкащанам розповіли, у чому особливість цьогорічного епідсезону

24 листопада 2016, 19:07

грип

Грип 2017: остерігатися чи заспокоїтися? Черкаські лікарі б’ють на сполох: найближчим часом щеплення від грипу робити не будуть. Медики обурюються: терміново треба закуповувати вакцину, проте коштів на це, кажуть, у найближчий місяць не передбачено, інформує ЧСН.

Захворіти просто. А от вилікуватися важко та ще й витратно. Звичайна застуда минає за 10 днів – але якщо симптоми продовжаться – негайно до лікаря. І хоч нині масового інфікування ще немає, у лікарнях пацієнтів чимало. Лікарі наголошують: небезпечна не стільки сама хвороба, як ускладнення внаслідок неправильного лікування.

обласний позаштатний інфекціоніст, директор КНП «Черкаська інфекційна лікарня» Світлана Волгіна зауважує: рівень загальної вакцинації від грипу у місті катастрофічний. Понад 150 тисяч вакцин було завезено до України, але до Черкас досі не надійшло жодної. Медик застерігає: при наявності високої температури, сухому кашлі, запамороченні треба негайно викликати додому дільничого лікаря.

Педіатр дитячого інфекційного відділення Наталія Штепа уточнює: окрім вакцини у Черкасах є препарати, які володіють специфічною дією –блокують білок вірусу. Але щеплення – найбільш надійний спосіб вберегти себе. Лікар сподівається – провести вакцинацію до грудня встигнуть.

Вгору