Черкащанам розповіли про сучасні методи лікування безпліддя

20 квітня 2016, 08:38

лікарі

19 квітня у Черкасах відбулася медична конференція «Актуальні питання репродуктивного здоров'я» - за участю провідних фахівців регіону та України. Про сучасні передові методи лікування безпліддя, останні новації у підходах до діагностики та лікування розповідали своїм черкаським колегам фахівці клініки ilaya. 

За словами гінеколога-репродуктолога, ендоскопічного хірурга Олександра  Микитюка,  із проблемою безпліддя в Україні стикається до 25% пар. Безплідною вважається пара, де у жінки вагітність не настає протягом 1 року регулярного статевого життя. Після 35 років цей термін скорочується до півроку. Після 38 років жінці завагітніти стає все важче -  і саме тому, на думку фахівця,  вкрай важливим є зростання рівня діагностики у регіонах:  що молодший вік жінки, яка після обстеження та направлення до клініки репродукції,  звернеться до репродуктолога, то більше шансів у неї є. За статистикою, застосування методу ЕКО (екстракорпорального запліднення – основного методу лікування безпліддя), дає вагітність у 45-50%. У жінок же, яким за 40, шанси – 3-8%.

За словами гінеколога-репродуктолога Тараса  Хомети, в Україні лікування безпліддя розвинене на досить високому рівні – українцям доступні ті ж сучасні методики, що сьогодні поширені у світі.

- У нашому розпорядженні – дуже багато методик (від медикаментозних до оперативних), вибір яких залежить від причини безпліддя, - зазначив Тарас Хомета. - Коли я тільки розпочинав працювати, непоодинокими були ситуації, коли жінка по 10-15 років ходила по лікарях, проходила різноманітні обстеження – а справжню причину відсутності вагітності пояснювала нарешті здана чоловіком спермограма. Сьогодні такого вже не зустрічається – лікарі відразу обстежують і чоловіка, і дружину.

- Останніми роками безпліддя стосується порівну як жінок, так і чоловіків – його причина змістилася у бік ендокринних розладів, - констатувала гінеколог-онколог онкогінекологічного центру КЗ «Черкаський ООД» Ольга   Палійчук. -  Саме тому проблема безпліддя сьогодні є настільки актуальною: переважно, йдеться про захворювання щитовидної залози у людей, які саме досягають репродуктивного віку. Інша проблема – порушення репродуктивних функцій організму: коли жінка після 30 років збирається завагітніти, виявляється, що фолікулярний резерв вичерпано – і овуляція, якщо і буває - вона неякісна.

Репродуктивними проблемами  своїх пацієнтів я займаюся уже 20 років. У клініці, яку я очолюю, ми багато років займаємось підготовкою до штучного запліднення жінок, яких потім направляємо у клініки, розташовані у великих містах України. А загалом, цю сферу я освоїла, коли зіткнулася із проблемою зниження можливості репродукції онкохворих, які пройшли багато курсів хіміотерапії. Хоча одразу зауважу, що сьогоднішні методики репродукції дозволяють завагітніти і таким людям.

Які поради дають черкащанам фахівці-репродуктологи?

- Суттєво зменшує шанси звернень до клінік репродукції впорядковане статеве життя із застосуванням методів контрацепції, не зловживання алкоголем та тютюном, нормалізований ритм життя, - радить гінеколог-репродуктолог, ендоскопічний хірург Олександр Микитюк

- Вчасні профогляди, якими сьогодні так нехтують,  дозволяють  вчасно  виявляти і вилікувати захворювання, що у подальшому може обернутися хронічними проблемами, у тому числі – із вагітністю, - констатує гінеколог-онколог онкогінекологічного центру КЗ «Черкаський ООД» Ольга Палійчук.

- Зазвичай, я передовсім рекомендую своїм пацієнтам налагодити режим життя: це раціональне харчування, вживання достатньої кількості рідини  – 1,5-2 літри щодня (обов’язковий компонент здорового раціону), відсутність надмірних навантажень, емоційно-психологічного виснаження. У мене були такі пари, яким достатньо було відкоригувати режим – і вони отримували бажану вагітність, - розповідає гінеколог-репродуктолог Тарас Хомета.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору