Черкащанам розповіли, де і як шукати гроші для розвитку бізнесу

05 грудня 2016, 16:34
na-zamyitnu

Фото: Про все

У Черкасах презентували програму, яка покликана розвивати підприємництво та створювати нові робочі місця - "Країна успішного бізнесу" (КУБ). Її представили під час нещодавнього бізнес-форуму «Україна – країна підприємців». Як запевняють розробники – Приватбанк та Союз промисловців та підприємців - програма доступна для всіх, хто хоче розпочати власний бізнес чи покращити вже існуючий.

- Ця програма більше стосується малого та середнього бізнесу, але якщо людина має цікавий проект та бажання працювати, то умови «КУБа» підійдуть багатьом. Люди тепер мають змогу отримувати інвестиції та розвивати свій бізнес, - зазначає голова Черкаського обласного Українського союзу промисловців і підприємців Олександр Тертичний.

«КУБ» черкаським підприємцям та тим, хто тільки розмірковує над започаткуванням власної справи, презентував директор Черкаської регіональної філії ПриватБанку Віктор Шуршин. Свій виступ розпочав із вражаючих цифр про те, скільки українців виїжджають з країни. Дані, говорить Віктор Шуршин, шокують.

- Тільки за перше півріччя українцям було видано близько 240 тисяч робочих віз до Польщі. За друге півріччя, думаю, буде не менше. У той же час за увесь минулий рік було видано лише 237 тисяч робочих віз. І я впевнений, що працювати до іншої країни поїхали доволі освічені українці, які могли б розвиватися у своїй країні, - говорить Віктор Шуршин. – Але багато українців просто не бачать іншого виходу і, щоб прогодувати свою родину, змушені їхати на заробітки.

Тож, зазначає Віктор Шуршин, в Україні сьогодні необхідно створювати умови, аби населення працевлаштовувалося в своїй країні, а не виїжджали до інших. Для цього і було розроблено програму підтримки підприємництва "Країна успішного бізнесу».

dsc_0129

- Ми запитали у підприємців, скільки їм необхідно коштів. У відповідь почули, що це не надто велика сума – 100-150 тисяч гривень, - розповідає Віктор Шуршин. – Тому ми розуміємо, що нашу програму можна розвивати і досягати з нею хороших результатів. Перед собою поставили доволі амбітні цілі - за три роки разом із підприємцями створити 1 мільйон робочих місць та навчити веденню бізнесу. Ми прорахували, що для того, щоб створити таку кількість робочих місць, необхідно 20-21 мільярда гривень. Звісно, що ця сума значна навіть для провідних банків. Тому до співпраці ми запрошуємо й інші банки та організації. Це може бути наша спільна платформа по розвитку підприємництва.

15319465_1172876602794261_1163624374_n

Фото: Про все

Стати учасником програми досить просто – достатньо зареєструватися на сайті «Україна – країна підприємців».

- І наші працівники допоможуть правильно започаткувати бізнес та підкажуть, як залучити інвестиції під проект, - уточнює Віктор Шуршин. – Сума фінансування - від 50 до 300 тисяч гривень, а термін 12 місяців. Ціль нашої програми й полягає в тому, щоб допомогти якомога більшій кількості підприємців та профінансувати їхні проекти, та, відповідно, створити нові робочі місця.

15301221_1172874599461128_613150642_n

Фото: Про все

Підтримати проект пообіцяли і владці. У цьому під час форуму запевнив керівник Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік. Він також розповів присутнім, що нині в області відбувається розроблення стратегії розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-20-ті роки.

- Тобто, ми також намагаємося не відставати у питанні розвитку підприємництва, - зауважив Роман Карманнік. - Але дуже важливо підвищувати технологічність ведення бізнесу, адже самого бажання займатися бізнесом - замало. Дуже важливо цим людям, які хочуть рухатися в бізнес-напрямку, дати знання, підказати, де і як розпочати бізнес. Але це не функція облдержадміністрації, адже навряд чи держслужбовець зможе ефективно щось підказати підприємцю. Тому необхідно створювати мережу підтримки підприємництва, яка б мала консультаційний характер.

Також чиновник додає, що в підприємців було б більше можливостей, якби вони мали доступ до кредитного ресурсу на вигідних умовах. І забезпечити це під силу саме банківському сектору.

dscf0358

Позитивно проект «КУБ» оцінюють і в обласному центрі зайнятості, а також у Черкаській обласній федерації підприємців. Свою підтримку такому починанню під час форуму озвучили керівник обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко та голова Федерації роботодавців Черкаської області Борис Райков.

15300491_1172874589461129_313146940_n

Фото: Про все

Нагадаємо, що у Черкасах бізнес-форум проходив уперше. Перед цим про «КУБ» вже почули в Києві та інших містах країни. Далі програму презентуватимуть під час комунікаційних платформ в інших обласних центрах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору