Черкащанам пропонують скаржитися на недобросовісних перевізників

05 квітня 2015, 16:04

автобус

Кожного тижня працівники департаменту ЖКГ перевіряють рух близько 50 маршруток на предмет дотримання графіку руху. Відсотків 20 % – не дотримувалися. Про це заявив під час ефіру програми "Дійові особи" на телеканалі "ВІККА" директор департаменту ЖКК міськвиконкому Андрій Наумчук.

"Вони їздять не в той час, який передбачено графіком. Попередження надсилалися перевізнику. Але це було в той час, коли ціна на паливо підвищилася. І перевізники говорили, що зійдуть з рейсу або підвищать ціну на проїзд. Тому було ухвалено рішення піти на компроміс і зменшити кількість автобусів в міжпіковий період", – повідомив Наумчук.

Також під час ефіру містяни скаржилися на порушення режиму роботи громадського транспорту. Зокрема, деякі маршрутки не зупиняються на всіх зупинках.

"Маршрутки працюють у режимі "звичайний". Він передбачає, що вони зупиняються на кожній зупинці, окрім "за вимогою". Якщо із пасажирів ніхто не повідомив чи не виявив бажання виходити на зупинці, то це не є підставою не зупинятися", – говорить директор департаменту ЖКГ.

Для того , щоб покращити якість перевезень, він закликає не замовчувати такі факти, а повідомляти на службу 15-05.

"Запишіть номер маршруту, час і місце, де це відбулося і звертайтеся на службу 15-05. Ми будемо розбиратися у кожному конкретному випадку", – сказав Андрій Наумчук.

Також черкасці розповіли, що деякі водії затримуються по кілька хвилин на зупинках. Це теж є порушенням правил пасажирських перевезень.

"Маршрутка має стояти не більше часу, ніж потрібно для висадки та посадки пасажирів. Відповідно, є графіки руху, які перевізники отримали від департаменту та відповідно має їх дотримуватися. Але сьогодні дуже важко проконтролювати їх, враховуючи дуже велику кількість автобусів", – говорить директор департаменту.

За його словами, вирішити цю проблему допоможе лише встановлення систем GPS-контролю.

"Нічого кращого, ніж GPS-контроль у світі поки не придумали. Тому цього року в бюджеті розвитку заплановано кошти для обладнанням цими пристроями маршруток. Також на обладнання серверів та моніторів, щоб слідкувати за рухом автобусів можна було не лише в режимі онлайн, а й була можливість переглянути дані за певний період", – розповів Наумчук.

Коли таку систему контролю вдасться запровадити у Черкасах, тоді водії маршруток змушені будуть їздити згідно графіку. Бо ж в іншому випадку на них чекатимуть штрафні санкції.

"Я думаю, що згідно умов конкурсу, перевізники придбають засоби GPS-контролю за власний рахунок. Після цього міська влада має обладнати міський центр після прийняття концепції розвитку транспорту", – сказав директор департаменту ЖКГ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору