Черкащан просять відмовитись від збирання і купівлі первоцвітів

19 лютого 2016, 21:08

0a056699b7cc69ae44d0f86e069a99d4

Щовесни в Україні набуває великий розмах торгівля весняними рослинами — так званими первоцвітами. Важких і непоправних втрат завдає масовий збір первоцвітів — підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Цінні первоцвіти занесені до Червоної книги України, і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється. Для збереження цінних рослин на території Черкаської області проводиться операція «Первоцвіт-2016».

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко затвердив План спільних заходів Державної екологічної інспекції у Черкаській області з Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області та Управлінням лісового та мисливського господарства. Планом передбачено проведення оперативних рейдів щодо посилення охорони місць зростання ранньоквітучих видів рослин, в тому числі червонокнижних. Мета заходів — попередження та припинення правопорушень, повязаних із незаконним зберіганням, перевезенням і реалізацією рідкісних ранньоквітучих та декоративних видів рослин (цибулі ведмежої, підсніжника білосніжного, сону чорніючого, вовчеягідника пахучого, конвалій, пролісків та інших). Вступає в силу і заборона торгівлі дикоростучими декоративними рослинами на ринках та поза їх межами.

Звертаємось до громадян із проханням відмовитись від збирання та придбання рослин-первоцвітів. Не стимулюйте попитом недобросовісних осіб, що протиправно наживаються на залишках чистого довкілля. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Інформуємо, що за порушення Порядку придбання чи збуту об"єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в сумі від тисячі семисот до трьох тисяч шістсот п"ятдесяти п"яти гривень. Вилучені рослини конфісковуються.

За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення: на громадян від 340 до 510 гривень, на посадових осіб від 510 до 850 гривень, з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена компенсація в розмірі: черемша (цибуля ведмежа) — 62 гривні; шафран (крокус), підсніжник — від 49 до 62 гривень; сон-трава — від 37 до 62 гривень.

Як повідомлялось раніше, черкащан кличуть долучатися до охорони рідкісних первоцвітів.

За інформацією прес-служби державної екологічної інспекції у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору