Черкащан навчали незвичному мисленню

29 вересня 2015, 22:00

sho-take-mislennyaУ Черкасах усіх охочих навчали основам радіантного  мислення. Освоїти його допомагав фрілансер Руслан Смовзюк. Особливість такого мислення  полягає  в тому, щоб зашифровувати в одному слові багато інформації. А зробити це можна завдяки інтелект-карті, в якій фіксувати ключові слова-образи.

Як пояснив Руслан Смовзюк, людський мозок не здатен запам’ятовувати послідовно і лінійно, як того нас навчають у школі. Нам легше все запам’ятовувати хаотичним шляхом.

Наприклад, ви прочитали книгу. Якщо ви її просто законспектуєте, то запам’ятаєте лише 10 % від прочитаного. А якщо складете інтелект-карту – то зможете запам’ятати 90 %.

- Карта починається малюватися із центру. – розповідає Руслан. – Наприклад, якщо це книга, то пишемо туди заголовок. Від нього відходять гілочки, над кожною із яких якесь ключове слово, або ж малюнок-образ.

За його словами, кожна гілочка повинна мати свій колір, завдяки чому їх можна легко поділити на блоки. Спочатку створюється одне коло гілочок. Потім від кожної гілочки можуть відходити інші гілки, і так карта стає більшою і більшою.

- А малювати краще всього міні-карти на папері ручкою, аніж на комп’ютері у відповідній програмі, - запевняє Руслан Смовзюк, - оскільки тоді втрачається взаємозв’язок між блоками.

Як зазначає Руслан, малювання на папері дозволяє в будь-який момент повернутись до малюнка і доповнити його. Такий спосіб дозволяє розвивати мислення  і включати у роботу обидві півкулі головного мозку.

Вгору