Через самоволку двох бійців з Тальнівщини позбавили зарплати

05 жовтня 2016, 21:15
im-ZCf92gDP3vc

Фото: espreso.tv

Двоє військових із Тальнівщин, які нині перебувають на Сході, вже п’ять місяців не отримують зарплату, не мають грошей навіть на цигарки - так каже сільський голова села Веселий Кут, звідки хлопці родом. Натомість у Тальнівському військкоматі уточнюють, що без зарплати хлопці лишились через власну поведінку, бо ж пішли в "самоволку".

Двоє братів 24-річний Назар та 28-річний Тарас Тупчії із Тальнівщини на службу були призвані під час шостої хвилі мобілізації.

- Їх призвали у серпні, а в березні вони прийшли у відпустку. Через місяць мали повернутися назад у військову частину, - розповідає сільський голова села Веселий Кут Павло Козаченко. – Але брати загуляли і в частину не поїхали. Одумалися лише у червні, тоді й повернулися служити. Але з того часу почали телефонувати й просити вислати їм гроші, казали, що навіть цигарок не мають за що купити.

Гроші для братів люди збирали всім селом. Та після кількох таких дзвінків сільський голова здивовано запитав хлопів, мовляв, куди ж тоді йде їхня зарплата, якщо вони постійно просять вислати їм гроші. На що почув відповідь: «Нам зарплати не дають».

- Їх навіть у штатний розпис не ввели, - говорить Павло Козаченко. – І мене це насторожило, адже якщо, не дай Боже, щось трапиться, то хлопці опиняться поза законом. І справа вже навіть не в заробітній платні.

Ситуацію роз’яснили у Тальніському військкоматі. Як пояснив «Про все» тальнівський воєнком Валерій Кудла, хлопці порушили військовий устрій, адже по завершенню відпустки не повернулися на службу.

- Наразі з цього приводу ведеться розслідування. І на час розслідування їм поки що зарплату не платять. Кошти нарахують після завершення перевірки, - уточнює Валерій Кудла.

Сільський голова ж не розуміє, чому слідство триває так довго.

- Туди, що Шерлока Холмса потрібно? - дивується Павло Козаченко. – Звісно, брати не ангели і їхній вчинок, коли вони не повернулися на службу, неправильний, але вони ж одумалися і знову поїхали воювати. Хай їх покарають за вчинок, але ж не так же жорстоко, коли в них зовсім немає коштів.

Вгору