сьогодні
10 грудня 2016

Податковий радник - зв'язок

Ірина: Чи треба повертати свідоцтво, якщо моєму підприємству (платник ПДВ) податкова анульовала реєстрацію платника ПДВ? Податківець: Дякуємо за запитання! Оскільки Законом УКраїни від 24 жовтня 2013 року № 657 - VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень" з 1 січня 2014 року було відмінено свідоцтво платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ в контролюючих органах, то відповідно  повертати свідоцтво платника ПДВ не потрібно.

Світлана: Доброго дня. Підкажть, а чи можуть бути якісь підстави, щоб відмовити особі господарювання у видачі свідоцтва платника єдиного податку? Дякую. Податківцець: Відповідно до п. 299.6 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно: (more…)

Аліна: Доброго дня! Підскажіть, чи може людина, яка працбє в податковій бути головою ОСББ? Дякую!    Податківець: Відповідно до абз.1 ст.13 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» якщо функції з управління багатоквартирним будинком за рішенням загальних зборів об'єднання передано управителю, відносини з управління регулюються договором, укладеним між об'єднанням і управителем, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.Отже, особа яка обрана управителем (головою) ОСББ є посадовою особою даного об’єднання та отримує грошову винагороду за виконання своїх посадових обов’язків.Разом з тим, згідно з ч.1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності державних службовців, а саме забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України. Враховуючи вищевикладене, особа яка працює в органах ДФС не може бути головою ОСББ.

Ірина: Як визначити базу оподаткування в разі отримання додаткового блага - суми прощеного боргу кредитором за його самостійним рішенням (не пов'язаної з банкрутством)(с. 164.2.17 пп "д") і до якої графи декларації включити. Приклад: Підприємство списало в серпні 2014р. суму боргу 40 000 грн. Податківець: Шановна Ірино, відповідно до пп.164.2.17 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються - дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165  ПКУ) у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. (more…)

Олексій: Доброго дня. Я приватний підприємець (фізична особа). До мене звернулася родина, яка потребує гроші на лікування. Чи оподатковується надання такої допомоги? І які документи потрібні для підтвердження того, що це благодійна допомога? Зарані дякую, Олексій. Податківець: Шановний Олексію, згідно пп.170.7.3 Податкового кодексу України до оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року. (на 01.01.2015 року -1710 грн.) (more…)
Сторінка 1 із 3123
КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.