Будинок на Бора-Бора і навчання в Гарварді: на що черкащани витратять мільйон доларів?

13 листопада 2016, 22:51

dom-na-bora-bora-i-obuchenie-v-garvarde-na-chto-12

Ванна з гірського кришталю, Harley-Davidson і навіть літак – ці речі можна купити за мільйон доларів. А ви коли-небудь замислювалися над тим, куди витратити велику суму грошей? Черкащани розповіли, що вони зробили б зі своїм першим мільйоном доларів, якби несподівано зірвали джек-пот, пише in.ck.ua.

- Одержавши волею випадку мільйон доларів, спочатку я купив би на них пляшечку дорогого віскі і подумав би, куди витратити іншу частину виграшу. Думаю, перший ешелон ідей буде приблизно таким: вкласти гроші у створення музичного клубу в рідному місті. У ньому регулярно звучала б жива музика і відбувалися різні цікаві творчі події. Також я інвестував би кошти в створення хорошої студії звукозапису. Або ж взагалі нікуди не вкладав би ці кошти і поступово витрачав би їх на дріб'язкові життєві задоволення, розповідає відеохудожник Андрій Паниченко.

- Коли я була маленькою дівчинкою, і мені ставили це запитання, я відповідала – на подорожі. Відтоді мало що змінилося: я витратила б гроші, виграні в лотерею, на подорожі. Як довго можна подорожувати на мільйон доларів, я не уявляю, але, думаю, немало. А головне – я зможу побачити своїми очима весілля всіх народів світу, - переконана весільний організатор Альона Прокопчук.

- Я вклала б гроші у розвиток художньої школи, в якій працюю. Також відкрила б в Че музей сучасного мистецтва В. Яковця. Решту я витратила б на подорожі таємничими і маловідомими куточками нашої планети. Стародавні цивілізації і різноманітний тваринний світ – що може бути цікавіше? - говорить викладач в художній школі Анна Алабіна.

- Я купив би елітну нерухомість у Європі і здавав би її в оренду, це забезпечить дуже хороший дохід, і все життя я міг би займатися чим завгодно. Подорожував би, поїхав на Гаваї вчитися серфінгу, з'їздив би до Великого каньйону, з часом десь зупинився й шукав би дружину, щоб будувати сім'ю, - каже танцюрист Дмитро Макогін.

- На соціальні проекти. Я цим займаюся у вільний від роботи час. Лікарні – туди віддала б ці гроші, купила б обладнання, яке вже давно є в європейських клініках, за допомогою якого можна брати аналізи у діток практично безболісно. А також купила обладнання для реабілітації після лікування. Медичні відділення зробила б більш яскравими і радісними, щоб діти не боялися заходити в кабінет лікаря, - розповідає підприємець Світлана Трофімова.

- Мільйона, думаю, вистачило б на навчання в хорошому музичному закладі у хороших педагогів, щоб не відволікатися на побутові, житлові труднощі, повністю занурившись у вивчення спеціальності, набиратися досвіду і грати з "фірмовими" музикантами! А потім витрачений час і гроші будуть працювати вже на мене, - вважає музикант Богдан Теліженко.

- Для початку я куплю путівку для батьків за кордон, давно про це мрію! Потім побудую будинок для самотніх людей, щоб вони там спілкувалися і розвивалися. Ще я хотіла б відкрити центр для мам з новонародженими дітками, в якому працюватимуть фахівці, досвідчені педіатри і психологи для мам, адже післяпологовий період дуже складний для кожної жінки. І гроші, що залишилися, спрямувала б на розвиток медицини (нові апарати, препарати та вакцини для дітей і дорослих), - говорить тренер-хореограф групи підтримки Ірина Євченко-Петренко.

- Я б купив будинок біля океану на острові Бора-Бора.

Бора-Бора

Навколо ті ж офісні стіни,

І вирвусь я звідси нескоро,

А мрію, як ранок зустріну

На острові Бора-Бора.

Подібно прекрасним фрегатам,

Розкинувши руки, я стану,

І зіркою буду стояти

Під сплески долонь океану.

Також я побудував би в Черкасах новий сучасний театр. Сидів би на березі океану і писав для нього п'єси, - каже поет Олексій Юрін.

- Ніколи раніше не замислювалася над цим, навіть важко уявити, яка це сумка грошей. Я була б схожа на дівчинку з мультика про "Цветик-семицветик". Забажала б, щоб вся косметика світу була моя, а ще всі туфлі, сукні, прикраси ... Думаю, велику суму я витратила б в улюблених магазинах дівчаток, поки не прийшла б до тями і не запитала себе, що я роблю? У мене діти, сім'я. Треба якийсь депозит, інвестування, блаблабла... От тоді я, як мудра жінка, віддала б усе, що залишилося, чоловікові. Він у мене розумний, от і придумає, що робити. А я буду просто багатою, щасливою і трохи божевільною дівчиною, - розповідає ведуча Мар'яна Верховцева.

- Я витратила б на мільйон подорожі! Якусь частину інвестувала б в нерухомість, але основну все ж на те, щоб побачити світ. Ми з чоловіком мріємо купити мотоцикл, екшн-камеру і заїхати в кожне місто! Я хотіла б потанцювати на фоні якихось визначних місць, наприклад, Пізанської башти чи Біг Бена, і зняти це на відео, - каже танцівниця Юлія Пенч-Мурованая.

- Насправді, це не таке просте питання, як здається на перший погляд. Спочатку я подумав – куплю те, те, те. Але... У нас дуже дивна країна. Небезпечно вигравати мільйон доларів. Я б обрав собі іншу країну. Вирішив би квартирне питання та інші побутові моменти. Інвестував би частину грошей у пасивний дохід. Вільний час витрачав би на творчість і подорожі, - розповідає волонтер Денис Чернов.

- Мільйон доларів? У сучасному світі це не так і багато. Може, вистачить хіба що на скромний будиночок на березі океану. А якщо серйозно, то спочатку я поїхала б вчитися в Гарвардський університет, отримала другу вищу освіту – економічну. Ну щоб навчитися правильно розпоряджатися грошима. Думаю, це непогана інвестиція. А потім заснувала б соціальне агентство, своєрідний інкубатор ідей, який об'єднав би незвичайних молодих людей з усієї України і не тільки, - говорить ведуча заходів Aнна Кривопишина.

- Є чотири напрямки, куди я витрачу гроші. Куплю квартиру або будинок собі і допоможу рідним. Певну суму відкладу на рахунок на майбутнє для дітей. Більшу частину інвестую у власну справу. Я б інвестував гроші в невеликі соціальні проекти в місті. Це була б адресна допомога певним людям у нашому місті, яких я знаю і яким необхідна підтримка. Також на різні свята в Черкасах проводять збір фінансової допомоги для дитячих будинків, лікарень, садочків. Їм в більшості випадків потрібні невеликі суми грошей, додаткова підтримка зайвою не буде точно. І я обов'язково підтримав би армію, - зазначає програміст Костянтин Долецький.

- 10% я б віддала на благодійність. А інші гроші вклала б у бізнес – це була б еко-ферма. Після того, як я стала матір'ю, мене постійно турбує якість продуктів, які ми споживаємо. Та й робочі місця для людей були б дуже до речі, - переконана радіоведуча, журналіст, організатор культурних та розважальних заходів Ірина Тітовська.

- З дитинства мріяла здійснити кругосвітню подорож і побувати в найбільш віддалених і цікавих куточках нашої планети. Жити в ошатному будиночку на березі Середземного моря, мрійливо ніжитися на сонечку і писати про свої подорожі. Тобто 1/4 мільйона я б витратила на себе і на здійснення своєї мрії. А ось 3/4 я витратила б на розвиток новітніх технологій та їх упровадження в повсякденне життя українців. Перехід на альтернативні природні види енергії, побудова электрозарядок для електрокарів, можливо, навіть будівництво заводу з їх виготовлення. Розумію, звучить загрозливо з вуст блондинки, але сподіваюся з цього мільйона могла б бути якась користь для суспільства, - говорить співачка, журналіст Діна Євсєєва.

- Протягом всього мого життя до недавнього часу у мене було безліч ідей, як витратити мільйон. В один період мені хотілося подорожувати по всьому світу, але зараз я вже втілила цю мрію в реальність. Будинки, машини, квартири – все це стало в певний момент стало просто неважливим, коли ти розумієш, що приходиш у цей світ ні з чим і йдеш із нього теж ні з чим. І абсолютно не важливо, скільки у тебе на рахунку грошей, коштовностей, нерухомості тощо. Я, можливо, скажу тривіальні речі... Щоб відправитися в космос, гроші не потрібні – достатньо просто закохатися. Щоб подорожувати по світу, теж не потрібен мільйон. За допомогою певних практик і медитацій можна подорожувати в часі, і навіть в майбутнє або минуле. Я думаю, щоб бути щасливим, гроші не потрібні. Досить навчитися радіти дрібницям і брати від життя всі дари з вдячністю, - каже фотограф Яна Крутко.

Вгору