Бондаренко та Радуцький порозумілися в темі громадських консультацій

25 вересня 2017, 08:01

Експерт із Варшави Збігнєв Вейцман ділився із черкаськими посадовцями та громадськістю досвідом взаємодії між владою та містянами. Публічну зустріч організувала ГО «Молода Черкащина» у межах проекту Київський діалог.

Організатори ставили за мету ознайомити активних черкащан і представників влади з практикою проведення громадських консультацій, щоб невзабарі такий досвід застосувати в Черкасах.

- Для Черкас практика громадських консультацій дуже потрібна, адже останнім часом було чимало конфліктних ситуацій щодо благоустрою міста, наприклад, фонтан на ЦДЮТ, забудова Соснівки та набережної, встановлення стели «Я люблю Черкаси», кораблик-дитячий майданчик у сквері Богдана Хмельницького. Подібних скандалів можна було б уникнути, якби запитали у громади: чого вона хоче до формування рішень, – ділиться мотивом заходу організаторка Вікторія Феофілова.

Суть громадських консультацій полягає в тому, щоб збирати ідеї мешканців про різні аспекти благоустрою міста. Видів консультації існує дуже багато – це і он-лайн консультації, і дослідницькі прогулянки, фокус-групи, «світові кафе» тощо. На відміну від звичних нам громадських слухань, в ці способи зручно збирати думки громадян та планувати розвиток міста.

- Якби перш ніж встановлювати кораблик у сквері Богдана Хмельницького провели таку консультацію, то владці б дізналися, що жителі міста не хочуть у тихому сквері такої розваги, натомість раділи б їй у дитячому парку чи парку «Казка». Там багато дітей і це було б набагато приємніше для всіх. Влада не може знати всіх таких нюансів, тому простіше не вигадувати самим, а запитати громаду, яка завжди краще знає свої потреби, – пояснює суть консультацій організаторка заходу Тетяна Кавальчук.

Збігнєв Вейцман під час виступу розповідав як діє практика консультацій із громадою у Польщі. Окрім позитиву для міста, така розмова із громадою приносить користь і народним обранцям.

- Ті польські мери, які застосували громадські консультації, мають дуже гарний імідж. До них високий рівень довіри, і коли містяни довіряють міській владі, вони можуть багато що зробити на волонтерських засадах. Таким чином економлять місту гроші і роблять гарні справи, - зазначив експерт.

Захід відвідали міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, секретар міської ради Олександр Радуцький, директор департаменту архітектури й містобудування ЧМР Артур Савін та депутати міської ради. Владці підтвердили, що громадські консультації – це те, що потрібно Черкасам.

- Я розумію, що фонтанчик, корабель – це прорахунки міської влади, але не помиляється той, хто нічого не робить, – сказав міський голова Анатолій Бондаренко.

Натомість мер пообіцяв цього року при ухваленні бюджету проводити консультації в мікрорайонах міста для визначення потреб громади. А також спільно з представниками громадських організацій створити робочу групу для розробки положення про громадські консультації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору