Благодійність у лікарні: лише шість медичних закладів Черкас працюють із благодійними фондами

01 листопада 2016, 21:15
14885839_1073507689432665_1445207431_n

Фото: Про все

У Черкасах шість закладів охорони здоров’я співпрацюють із благодійними фондами. Тож благодійні внески пацієнти сплачують не лікарю в руки, а безпосередньо до фонду. Завдяки такій співпраці для міського пологового будинку вдалося зібрати понад 2 мільйони гривень.

- Коли ми робимо благодійний внесок у медичному закладі, для нас важливо розуміти, куди ми його сплачуємо та як ці кошти будуть використовуватися. Тобто, ми, як пацієнти, маємо певну недовіру. Для того, щоб була максимальна прозорість, медичні заклади співпрацюють із благодійними фондами, - говорить аналітик громадської мережі «Опора» Марина Макуха.

Медичний заклад та фонд укладають угоду про співпрацю, яка передбачає підзвітність та прозорість роботи. Як приклад Марина Макуха  називає Міжнародний фонд допомоги хворим із наслідками травм та захворювань, який працює із чотирьома медичними установами. Це пологовий будинок, міська стоматполіклініка, міська інфекційна лікарня та обласна лікарня.

Досвід такої співпраці, переконана Марина Макуха, мають переймати й на обласному рівні, щоб пацієнти знали, куди та як використовуються їхні благодійні внески, бо ж фонди мають звітувати. За свої ж адміністративні послуги фонд, відповідно до закону, має право залишити собі до 20 відсотків від надходжень.

Про переваги такої співпраці розповідає і головний лікар пологового будинку Володимир Зеленько. Він говорить, що породіллям заздалегідь повідомляють, які матеріали та препарати будуть потрібні на пологи. Тож жінки можуть завчасно зібрати все необхідне.

- Інший варіант – придбати вже готовий набір. Там же є і чек із поясненням, що і скільки коштує. Але є жінки, які обирають третій варіант – співпрацювати з фондом, - розповідає головний лікар. – У лікарні працює менеджер фонду, до якого можна звернутися ще на початку вагітності чи за кілька годин по самих пологів. Із фондом укладається угода, а мені, як головному лікарю, пишеться заява, у якій жінка зазначає, що на період пологів вона співпрацює з фондом.

Звітність ведеться на сайті пологового будинку, а також - на стендах в медзакладі. Як зазначають представники фонду, пацієнти завжди можуть попросити повернути їм медикаменти, які лишилися після лікування. Схему співпраці «медичний заклад- фонд» називають кроком до переходу на страхову медицину.

Натомість інші заклади не поспішають налагоджувати роботу із фондами. На сьогодні із фондами співпрацюють Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини», Черкаська міська стоматологічна поліклініка, Черкаська міська інфекційна лікарня, Черкаська обласна лікарня,  Черкаський обласний кардіологічний центр та Черкаський обласний онкологічний диспансер.

Водночас, уточнює Марина Макуха, не всі з існуючих фондів готові працювати відкрито. Таким вона називає фонд, який співпрацює із обласник кардіоцентром:

-  Тут ми маємо найбільшу проблему. Якщо інші фонди надають нам і копії своїх договорів, і звітують, то до фонду, який працює в кардіологічному центрі, достукатися дуже важко. І фонд, і лікарня відмовилися надавати нам договір, відповідно до якого вони співпрацюють. До того ж керівником  цього фонду числиться людина, яка сама працює лікарем в цьому медичному закладі.

Відзавтра активісти розпочнуть поширювати по медичних закладах плакати, які інформуватимуть пацієнтів, що благодійні внески потрібно сплачувати не в руки лікарям, а до благодійних фондів.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору