сьогодні
16 січня 2017

22:28

Банкіри заявили, що готові кредитувати черкаських аграріїв

bank

Фото Маріанни Немченко

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко сьогодні, 2 квітня, зустрівся з керівниками черкаських банків, сільськогосподарських підприємств та фермерами області. Метою зустрічі стало обговорення спроможності кредитуванняпідприємств агропромислового комплексу та пошуки шляхів усунення перешкод, які заважають їхньому розвитку.

Про це повідомляє прес-служба голови облдержадміністрації.

За словами Юрія Ткаченка, нині через підвищення цін на дизельне паливо, засоби захисту рослин та мінеральне добриво в умовах достатньо непростої соціально-економічної ситуації можна прогнозувати зростання собівартості сільськогосподарської продукції (зокрема,зернових, молока та м’яса).

– Загалом, на цінову політику в Україні впливають світові тенденції, – зазначив Юрій Олегович. – Так, на пальне ціни зросли від 10 до 15 %, засоби захисту на 20–25 %, мінеральне добриво від 15 до 20 %, авартість посівного матеріалузросла на 15 %.У зв’язку з цим фахівці прогнозують підвищення собівартості зернових, молока та м’яса в межах 20-ти %.

банк9

Фото Маріанни Немченко

Керівник області впевнений, що для подальшого розвитку аграрного бізнесу необхідні дотації та відповідні програми на рівці держави, які передбачали б, для прикладу, відшкодування відсотків по кредитам.

– Безумовно, розвиток бізнесу починається із усунення корупції, – підкреслив Юрій Олегович. – Якщо зараз нам вдасться хоча б на половину подолати ці ганебні прояви, то інвестори і банківські установи зможутьспокійно вкладати в економіку Черкащини. Ще два тижні тому,спілкуючись із міністром аграрної політики і продовольства України, я говорив про те, що компенсація відсоткової ставки кредитів надасть підтримку сільгоспвиробникамтаможливість для поповнення обігових коштів, купівлі пального, мінеральних добрив чи засобів захисту рослин.

Підприємці, які звертаються за кредитами, стикаються з багатьма проблемами, які гальмують розвиток їхнього бізнесу. Так, як розповів Юрій Олегович, у минулому році в агропромисловому комплексі області було видано кредитів у розмірі 2,1 мільярда гривень, а за два місяці нинішнього року – 400 мільйонів. У цілому розмір плати за користування коштами коливається в межах до 25 відсотків.

–Нині виникають проблемні питання щодо оформлення кредитів, застави, комісійних послуг, – сказав він, зауваживши, що збільшення витрат на виробництво продукції «вдарило по кишеням» аграріїв, тож для їхньої подальшої діяльності слід спільними зусиллями шукати можливості підтримки. – Це можуть бути короткотривалі кредити для підприємств агропромислового комплексу на закупівлю і на певний період від трьох до шести місяців, або ж вексельні розрахунки.

На думку керівника ПАТ «Фрау Марта» Ірини Павленко, без державної підтримки та адресних дотацій аграрний бізнес стане неконкурентоспроможним.

– Нам необхідно виходити з ініціативою здешевлення кредитних ставок через механізм державної підтримки, оскільки у бюджеті на 2014-ий рікпідтримка аграрного сектору не передбачена, – сказала вона та запропонувала ініціювати можливість надання кредитів валютною складовою. Мовляв, це дасть результат на експортних контрактах.

Начальник управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський назвав аграріївнайбільш «якісними і сумлінними позичальниками, які вчасно погашають взяті кредити». Каже: в регіоні є банки, які готові до співпраці з сільгоспвиробниками, однак зменшити відсоткову ставку вони не зможуть. Разом із тим зазначає, що кредитний портфель банківських установ області становить 6,4 мільярди гривень.

банк24

Фото Маріанни Немченко

–Зменшити відсоткову ставку банкине можуть через кілька причин: це і вартість ресурсів, нестабільна політична й економічна ситуація в країні, а також валютно-курсова політика, – сказав він.

Для сільгоспвиробників та фермерів банкіри пропонують організувати такий собі «кредитний ярмарок». Кажуть: так аграрії зможуть дізнатися що пропонує той чи інший банк і обрати для себе найбільш вигідну пропозицію.

–Власне, ми готові надавати такі кредити, – зазначив директор Черкаської філії ГРУ КБ «ПриватБанк»Віктор Шуршин. – У нашому банку є чимало різноманітних програм, для прикладу, програма кредитування придбання сільськогосподарської техніки чи програма «Гарантований платіж», яка надає можливість залучати ресурси з відстрочкою платежу за 4%-ставкоюрічних без застави.

банк4

Фото Маріанни Немченко

Так само готовність кредитувати аграріїв засвідчили і керівники банків “Райффайзен Банк Аваль”, “Ощадбанк”, “Надра банк”, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк” та інших учасників зустрічі.

Так, голова ОДА запропоновував усі пропозиції щодо розвитку аграрного бізнесу та підтримки його державою структурувати й звернутися з ними до Уряду.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Дмитро
Дмитро
Найкраща оцінка ситуації від Mykola Rud - тут вже є робота і для СБУ: "Як професійний педагог. Прослухавши аудіозапис голосу вчительки, яка розмовляє із дітьми, можу зробити висновок про професійну непридатність не лише вчительки, а й директора. Він напевно мав вивчити аудіозапис. Якщо директор прослуховував цей запис і вважає себе педагогом - то мав зробити належний висновок із тої ситуації, яка склалась. Він також мав належно відреагувати НЕГАЙНО. На що він сподівався? Чому поводить себе так впевнено і навіть зухвало? Слід терміново втрутитись "Інституту педагогіки", підключити психологів і зробити дослідження записів спілкування педагога із дітьми. Це слід зробити якомога швидше, щоб відповідні органи мали цей документ на руках і могли посилатись на нього. Батьки не є педагогами і психологами - вони не мають кваліфікаційного права вирішувати чи варто - чи не варто захищати вчительку й директора школи. Це мають робити СПЕЦІАЛІСТИ. Директор і завідувач районної педагогічної структури мають бути звільнені. В нормі, вони безумовно винні і це не підлягає обговоренню. Їх службовим обов’язком є моніторинг процесу навчання і ВИХОВАННЯ. Вони для цього призвані та існують як інституція. На очах у всієї школи створено систему цькування дитини-інваліда... І у цьому приймає участь не лише вчителька, а й директор, який не зробив належних висновків... Він не міг не знати, як вчителька розмовляє із учнями – про це однозначно відомо колегам – адже вона кричить дуже голосно, що можливо є ознакою неадекватного стану нервової системи. Таке теж не можна виключити. Це може означати, що вища керівна структура курирує даний процес і направляє його у потрібному їм напрямку. Тобто – за попередніми висновками - це антидержавна діяльність. Очевидно, що у обласних структурах це відомо усім, хто мав би по службі це знати. Міське управління має зробити висновок і продовжити дослідження у всіх інших школах. Скоріш за все - це тотальне ураження нашого соціуму у даному регіоні й у даній сфері. Мій попередній висновок такий: у місті нездорова обстановка; судячи із промови директора у всіх управліннях педагогічної сфери міста домінує антиукраїнська та антидержавна агресивна позиція. За таких умов очевидно, що антидержавна = антиукраїнська робота ведеться планомірно і сплановано. Тут вже пізно робити висновки - слід діяти негайно. Одночасно із тим, слід діяти обережно, уважно стежачи за реакцією із метою упередження якихось небезпечних кроків із боку антидержавної агентури. Хочу зауважити важливу, на мій погляд, обставину: все це відбувається під час воєнних дій на Донбасі та на Луганщині."Текст коментаря
У Черкасах школярку виживають з класу через конфлікт із вчителькою
Олег
Олег
Пані Олена, не варто вороже ставитися до зауважень, навіть якщо вони Вам не зовсім приємні. Я в своєму коментарі не знайшов місця, де б я назвав Вас людиною другого ґатунку. Це по-перше. По-друге, вміти розмовляти двома-трьома-п'ятьма мовами це добре! Дуже добре! Але Ви все ж таки маєте одну РІДНУ мову? Ту мову, на якій Ви мислите, формуєте думки, спілкуєтеся подумки на одинці сама з собою? І чогось (хоча я знаю чого) мені здається, що для Вас такою мовою є російська. І як би Ви добре не знали і не полюбляли англійську, читали б книжки, слухали б пісні, для Вас завжди буде ближча та людина, що заговорить з Вами де не будь російською, а не англійською. Те саме і з українською. Тому у Вас на підсвідомому рівні "руцкагаварящій" більш свій, чим любий іншомовний. На цьому базується і поведінка, думки, дії. І це так у всіх, а не тільки у Вас. Тому Ви апріорі на боці продавчині і засуджуєте її опонентку. Щодо "Я пишаюся собою, бо ПОВАЖАЮ усiх людей незалежно вiд мови", то на мою особисту думку, люди варті поваги за власні вчинки, а не за слова, на якій би мові вони не були сказані. Стосовно ж "З повагою до вас,пане Олег (Олеже якось не солiдно!)", то знову Ви виказуєте себе, як "руцкагаварящую", бо українською звернення звучить нормально, правильно Олеже - в кличному відмінку, який при СРСР видушили з граматики, але з розмовної мови ні! Звертатися один до одного українською Петре, Олено, Олеже, Іване, Маріє і т.і. мало того, що правильно, так і милозвучно. Тай "пане Олег" краще вже звучить "пан Олег". Про комп'ютер - можливо Ви просто не знаєте, що в Windows (я маю сумнів, що Ви користуєтесь Linux-системою)на "языковой панели" можна в налаштуваннях додати українську мову і будете мати всю абетку української мови, в тому числі "Ї" і "Ґ". Таким чином не будете вводити в оману людей, які можуть вважати Вас безграмотною людиною. "Не треба принижувати та виховувати мене, як дiвчинку та вказувати на недолiки моеi мови!" - Ви так хворобливо сприймаєте критику? Ви не впевнені в собі? "Мене вчили найкращi вчителi мого мiста! Усi учнi мого класу вступили у вишi та зараз дуже поважнiособи!" Добре-добре, не треба так хвилюватися , бо Ви зараз ще й диплом свій покажете. А щодо "вступили у виші" і "зараз дуже поважні особи", то наявність закінченого вишу не завжди є достатнім для поваги до людини. "А вам треба бути чемним у ставленнi до жiнок." - буду щиро вдячний, якщо Ви вкажете мені, де я Вас образив як жінку, або був не чемний як з жінкою. На останок - Ви праві, в Фінляндії дійсно дві державні мови. І шведську за рідну там вважають біля 5% населення, та все ж таки вони знають і володіють фінською - коли до них звертаються фінською вони не відповідають шведською! І навпаки, якщо хтось звертається шведською, йому не відповідають фінською. Вловлюєте різницю з ситуацією українська мова - "руцкій язік" в Україні (какаяразніцанакакомязіке, ітакпаймут)? І на останок. Щоб Ви не вважали за образу чи неповагою до Вас, коли я називаю "руцкій язік", а не "російська мова", бо не існує "російської" мови. Таку назву вкорінили в українську мову більшовики на початку ХХ сторічча, коли насильно "ріднили" українську мову з москвинською. Ось дивіться, по москвинські є "Россия" і є "русский язык". А чому на українську мову перекладаються як "Росія" і "російська мова"? Правда, якось не зграбно? Бо, якщо "Росія" і "російська мова", то відповідно повинно було б "Россия" і "российський язык". Знову халепа виходить! Назвати їх мову "руською" теж не має сенсу, бо вони жодного відношення до Русі не мають, бо вона була лише Київська. Тай "Россіею" вони стали лише в 1721 р., завдяки тому, що їх цар Пьотр І своїм наказом переназвав Московію з князівства Московського на "Россию". А для щоб більше "примазатися" до славної історії Київської Русі, мову Мокши їхню назвав "руским язіком". Але це вже окрема тема.
«Лагідна» українізація, або жменя здачі для дурепи
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.